در حالی که شرکتی در ایران با عنوان نماینده رسمی خودروهای ولوو در حال فعالیت است،  کارخانه سوئدی اعلام کرده است هیچ نماینده‌ای در ایران ندارد. 
در گزارشی که کاووس اختری برای بخش فارسی رادیو بین‌الملل سوئد {+} تهیه کرده آمده در حالی که رسانه‌های ایران می‌گویند شرکت افرا‌موتور سال گذشته موفق شده مجوز های لازم برای عرضه ولوو به بازار ایران را بگیرد، اما معلوم نیست این شرکت، مجوزهای لازم را از کجا دریافت کرده است. 
با توجه به تحریم‌های گسترده‌ی اتحادیه اروپا، سرمایه گذاری شرکت سوئدی ولوو در ایران و ورود به بازار این کشور کمی عجیب بود. برای روشن شدن درستی ادعای شرکت ایرانی مبنی بر نمایندگی رسمی ولوو در ایران، با شرکت افرا موتور به صورت ناشناس و به عنوان یک مشتری علاقمند تماس گرفتم.
نماینده فروش این شرکت با پافشاری مبنی بر صحت ادعاهای خود، از گارانتی‌های لازم و خدمات پس از فروش نیز گفت. برای تایید این نمایندگی رسمی با شرکت ولوو در سوئد تماس گرفتم.
«پر اوکه فروبری»، مدیر ارتباطات عمومی شرکت ولوو، می گوید که هرگز نام شرکت افراموتور را پیش از اینکه شما به ما گفتید، نشنیده بودم.
او تاکید می‌کند که ولوو هیچ نماینده و یا واردکننده‌ی رسمی در ایران ندارد و هیچ برنامه‌ای نیز برای بازار این کشور ندارد.
اما چرا شرکت افرا موتور خود را نماینده رسمی ولوو قلمداد می‌کند؟ این شرکت دو مدل از سواری‌های ولوو را در نمایشگاهی واقع در شهرک غرب تهران می‌فروشد. فروشنده این شرکت در تهران می‌گوید فقط دو مدل سی ٣٠ و سی٧٠ در ایران فروخته می‌شود. 
قسمت جالب‌تر ماجرا این است که مدل سواری سی ٣٠ از ابتدای امسال دیگر تولید نمی‌شود و مدلی است که از رده خارج شده است. پراوکه فوربری مدیر ارتباطات شرکت ولوو می‌گوید « از ماه دسامبر دیگر مدل سی ٣٠ را تولید نمی‌کنیم.» از او می‌پرسم آیا عجیب نیست که این مدل از رده خارج را در تهران عرضه می‌کنند که او در پاسخ می‌گوید «شاید ماشین‌های دست‌دومی پیدا کرده اند و یا اگر هم این اتومبیل‌ها نو باشند باید به یک انباری از ماشین‌های ولوو در یک جایی دسترسی پیدا کرده باشند.»
حال این مدل‌ سواری از رده خارج و مدل دیگر یعنی سی ٧٠ در تهران چقدر قیمت دارند؟ فروشنده شرکت افرا موتور در تهران می گوید که مدل سی ٣٠ به قیمت ٢٤٠ میلیون تومن و مدل سی ٧٠ به قیمت ٣٤٠ میلیون تومان موجود است.
اگر به نرخ متوسط کرون در حال حاضر یعنی هر کرون ٥٠٠ تومان هم محاسبه کنیم، یک سواری مدل سی ٣٠ در تهران ٤٨٠ هزار کرون و مدل سی ٧٠ در حدود ٦٨٠ هزار کرون قیمت دارند. برای مقایسه، مدل سی ٣٠ در سوئد به دلیل توقف تولید دیگر بصورت نو پیدا نمی‌شود اما در هنگام تولید نیز کمتر از نصف این قیمت در سوئد فروخته می‌شد. مدل سی ٧٠ را نیز در گرانترین حالت، می‌توان نصف قیمت تهران در سوئد خرید.
پراوکه فروبری از شنیدن این قیمت‌ها متعجب می‌شود و می‌گوید «این قیمت‌ها خیلی بالا است اما باید در نظر داشت که قیمت اتومبیل‌های ولوو در کشورهای مختلف با توجه به وضعیت بازار متفاوت است اما باز هم تاکید می‌کنم که صرف نظر از قیمت‌ها، ما هیچ نماینده فروش و یا وارد کننده‌ای در ایران نداریم.»
مدیرارتباطات شرکت ولوو در پایان گفتگو با پژواک می‌گوید با این شرکت  که از نام ولوو در بازاریابی استفاده می‌کند تماس خواهیم گرفت و برای روشن‌تر شدن ماجرا تلاش خواهیم کرد.