مرسدس بنز به درخواست سازندگان بازی گرن توریزمو خودرویی طراحی کرده است که در آن نگاهش به مدل‌های اسپرت آینده این کارخانه را نمایش می‌دهد.

بازی گرن توریزمو امسال پانزده ساله می‌شود. به همین مناسبت کازونوری یامائوچی، سازنده این بازی از ۲۲ خودروساز جهان خواسته تا ایده‌های خود از یک ماشین اسپرت برای استفاده در این بازی به تصویر بکشند. کانسپت «ویژن گرن توریزمو» پاسخ بنز به این تقاضا است.

مرسدس بنز اما به ماندن در دنیای مجازی بسنده نکرد و از این فرصت برای ساخت کانسپتی در دنیای واقعی استفاده کرد. این کانسپت همزمان با افتتاح ساختمان جدید مرکز تحقیقات بنز در کالیفرنیا رونمایی خواهد شد و بدون شک در کنار مرسدس بنز اس۶۵ یکی از جذابیت‌های غرفه مرسدس بنز در نمایشگاه لس آنجلس خواهد بود و شاید برای کسانی که از خبر توقف تولید اس‌ال‌اس ناراحتند

گوردون واگنر، مدیرطراحی دایملر می‌گوید این کانسپت نمایانگر فلسفه‌ طراحی مرسدس بنز است. فلسفه‌ای که او آن را «لذتبخش ناب» می‌نامد. طراحان مرسدس بنز برخلاف مدل های تولید انبوه این کارخانه محافظه‌کاری را کنار گذاشته‌اند. سطوح مواج و عضلانی خودرو با ظاهر مدل‌های موجود مرسدس بنز فاصله زیادی دارد اما کاپوت کشیده و نزدیک بودن اتاق به عقب خودرو یادآور مدل اس‌ال‌اس است.

چشمگیرترین بخش ظاهری ماشین جلوپنجره آن است. مرسدس بنز می‌گوید جلوپنجره با الهام از مدل مسابقه‌ای ۳۰۰ اس‌ال سال ۱۹۵۲ این کارخانه طراحی شده است. آنچه این کانسپت را متفاوت می‌کند استفاده از تعداد زیادی چراغ‌  ال‌ائی‌دی در شبکه جلوپنجره است که الگوهای مختلفی را نمایش می‌دهد. مرسدس بنز در حال حاضر نمونه ساده‌ای از این امکان را به خریداران عرضه می‌کند.

الهام از فرمول یک

موتور هشت سیلندر ای ام جی برای این ماشین در نظر گرفته شده است. این موتور ۵۸۵ اسب بخار نیرو و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. خودرو از آلومینیوم و فیبرکربن ساخته شده است و تنها ۱۳۸۵ کیلوگرم وزن دارد. به این ترتیب نسبت قدرت به وزن ماشین بسیار کم و تنها ۲.۴ کیلوگرم است. مرسدس بنز اطلاعاتی درباره سرعت و شتاب این ماشین منتشر نکرده است.

داخل خودرو با الهام از خودروهای مسابقه‌ فرمول یک طراحی شده است. تصاویری از داخل ماشین هنوز منتشر نشده اما مرسدس بنز می‌گوید اطلاعات خودرو روی یک شیشه مواج در جلوی راننده نمایش داده می‌شود. رانندگی با این ماشین تنها در فضای بازی گرن توریزمو ممکن خواهد بود و برای بهتر کردن این تجربه، مهندسان صدای مرسدس بنز، صدای مخصوصی برای موتور ماشین ساخته‌اند.

ششمین قسمت از بازی گرن توریزمو حدود سه هفته دیگر به بازار می‌آید که در آن امکان رانندگی با ۱۲۰۰ ماشین در ۳۳ پیست مختلف وجود دارد. به جز این کانسپت، بیش از ۲۰ مدل دیگر مرسدس بنز نیز در این بازی هست. از جمله اس‌ال‌اس ای‌ام‌جی جی‌تی۳، ائی۶۳ ای‌ام‌جی و ای۴۵ ای‌ام‌جی برای اولین بار در این بازی رونمایی می‌شود.