فولکس واگن قصد دارد مدل جدید پاسات سی سی را کمتر از یک ماه دیگر در نمایشگاه خودرو لس آنجلس رونمایی کند. شرکت آلمانی برای موفقیت در بازار آمریکا امید زیادی به فروش پاسات دارد. فولکس سال گذشته از مدل جدید پاسات در آمریکا رونمایی کرد و اکنون مدل سال ۲۰۱۳ سی سی را که براساس مدل اروپایی پاسات ساخته شده است، برای اولین بار به خریداران آن سوی اقیانوس اطلس نشان می‌دهد. 
فولکس، نسل اول پاسات سی سی را در سال ۲۰۰۸ به بازار عرضه کرد. تغییرات نسبت به مدل قبلی در ظاهر زیاد نیست. مهم‌ترین تغییر نمای جلوی ماشین است که با ظاهر جدید مدل‌های فولکس واگن هماهنگ شده است و چراغ‌های جلو از نوع بای زنون انتخاب شده تا ظاهری لوکس به ماشین بدهد. نمای کناری هم کمی تغییر کرده و سپر عقب هم به طور کامل تغییر کرده است. 

پاسات سی سی مدل لوکس پاسات است و قرار است با مدل‌هایی در کلاس مشابه از مرسدس بنز، آئودی و ب ام و رقابت کند. برای همین فولکس واگن این ماشین را به سیستم‌های جدید ایمنی مجهز کرده است. از جمله سیستمی با دوربین‌های متعدد برای تشخیص ماشین‌های اطراف  و دیدن نقاط کور آینه های ماشین که در صورت احساس خطر به طور خودکار فرمان و ترمز را کنترل می‌کند. 
برای کمتر شدن مصرف ماشین، موتورهای دیزل به سیستم خاموش شدن خودکار هنگام توقف مجهز شده است و این ماشین انرژی رها شده بر اثر ترمز را ذخیره کرده و با آن باتری ماشین را شارژ می‌کند. 
موتورهای این ماشین شامل یکموتور ۱.۸ لیتری ۱۵۸ اسب بخاری بنزینی با توربو شارژ، موتور دو لیتری ۱۳۸ اسب بخاری توربو دیزل و یک موتور دو لیتری ۲۰۷ اسب بخاری بنزینی توربوشارژ است. اما قوی‌ترین موتور شش سیلندر با حجم سه لیتر است که می‌تواند ۲۹۶ اسب بخار نیرو تولید کند و بر مدل دو دیفرانسیل سی سی سوار می‌شود. 

فولکس می‌گوید از عرضه این ماشین تا کنون ۲۷۰ هزار دستگاه پاسات سی سی در سراسر جهان فروخته است. حدود هشتاد هزار دستگاه از این تعداد در آمریکا فروش رفته. اما از ابتدای سال تا کنون فروش این مدل رو به کاهش گذاشته و اروپای غربی تنها شانزده هزار دستگاه فروخته شده. 
فولکس امیدوار است مدل جدید نمودار فروش سی سی را دوباره صعودی کند. این مدل در بهمن ماه در آلمان و سپس در اروپا، آمریکا شمالی، روسیه و چین به بازار عرضه خواهد شد.