کانسپت MKC ارمغان لینکلن، خودروساز لوکس آمریکایی برای نمایشگاه خودروی دیترویت است. براساس این کانسپت تا حدود یک سال دیگر خودرویی با همین نام به بازار عرضه می‌شود و لینکلن امیدوار است با آن به دوران اوج خود در بازار آمریکای شمالی برگردد. 
بازار شاسی‌بلند‌هایی که بر روی پلتفرم سواری ساخته می‌شود و اصطلاحاً «کراس اوور» نام گرفته داغ‌تر از همیشه است. همزمان طرفداران کراس‌اوور‌های لوکس هم بیشتر می‌شود. موفقیت خودروهایی نظیر ب ام و X3، آئودی Q5 و رنج‌روور ایووک در سال گذشته آنقدر زیاد بود که باعث شد این بخش از بازار در سال ۲۰۱۲ شصت درصد رشد کند.
شاید به همین خاطر است که در این کانسپت می‌توان گوشه‌هایی از رنج‌روور، آئودی و ب ام و را دید. جلوپنجره جدید لینکلن این بار با کمی تغییر در کانسپت جدید دیده می‌شود. این جلوپنجره امضای ماکس وولف، مدیر طراحی لینکلن است که چهره جدید مدل‌های این کارخانه را ترسیم خواهد کرد. 

کانسپت با سقف تمام شیشه‌ای ساخته شده است که ممکن است در مدلی که روی خط تولید خواهد رفت هم به عنوان یک امکان سفارشی عرضه شود. 
MKC براساس پلتفرم فورد اسکیپ/کوگا ساخته شده است. اما شاسی‌ خودرو کمی بلندتر از دوقلوهای فورد است و ماشین خوابیده‌تر و پهن‌تر است. برخلاف سنت پیشین فورد و لینکلن، داخل کانسپت MKC کاملاً با فورد متفاوت است. مانند مدل MKZ، لینکلن دستگیره دنده اتوماتیک را کنار گذاشته است و راننده باید با فشار دگمه‌هایی که در کنار نمایشگر روی داشبورد است، دنده را انتخاب کند. 
کانسپت برای چهار سرنشین جا دارد. لینکن می‌گوید برخلاف نگرش اسپرت و خشن رقبایش، تلاش کرده است داخل ماشین را طوری طراحی کند تا حس متانت و آرامش به سرنشینان داده شود. 

لینکلن در دهه نود میلادی پرفروش‌ترین خودروی لوکس در بازار آمریکا بود، اما در دهه‌های بعد عرصه را به رقبای آلمانی و ژاپنی واگذار کرد. حالا لینکلن می‌خواهد با ارائه تعریفی تازه از خودروی لوکس آمریکایی میدان را پس بگیرد. مدیران لینکلن می‌دانند که رمز پیروزی در این بازار خریدارانی جوان‌تر است.
لینکلن همچنین به موفقیت در بازار چین امیدوار است. قرار است محصولات لینکلن از سال ۲۰۱۴ در چین عرضه شود و اگر اتفاقی که برای بیوک و جنرال‌موتورز در چین افتاد برای لینکلن و فورد هم تکرار شود، این مارک آمریکایی در سال‌های آینده رقیبی جدی برای مارک‌های لوکس آلمانی خواهد بود.