رنسانس محصولات مزدا که در سال ۲۰۱۲ با عرضه شاسی‌بلند سی‌اکس-۵ شروع شد با عرضه یک مدل شاسی‌بلند بزرگ به پایان می‌رسد. مزدا اعلام کرده کانسپتی به نام «کوئرو» در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی می‌کند که مبنایی برای شاسی‌بلند سی‌اکس-۹ این کارخانه است. 
مزدا نسل کنونی سی‌اکس-۹ را در سال ۲۰۰۶ به بازار عرضه کرد. این خودرو در آمریکا در سال ۲۰۰۸ جایزه بهترین شاسی‌بلند سال را در نمایشگاه دیترویت گرفت. با اینکه مزدا یک بار ظاهر ماشین را در سال ۲۰۱۳ به روز کرد اما با نزدیک شدن به دهمین سال ساختش، وقت معرفی نسل تازه‌ای از آن فرا رسیده است و یکی دو سالی است که زمزمه مدل جدید از داخل کارخانه شنیده می‌شود. 
پیش‌تر وبسایت استرالیایی «موتورینگ» خبرداده بود که نسل جدید در پاییز امسال و در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس رونمایی خواهد شد. در صورت صحت این خبر طبیعی است مزدا بخواهد دو ماه قبل از رونمایی مدل جدید با نمایش یک کانسپت توجه جهانی را به این خودرو جلب کند. 
کوئرو در ژاپنی به معنی فراتر رفتن است و مزدا میگوید دلیل انتخاب این نام این است که این شرکت میخواهد در کلاس شاسی‌بلندهای بزرگتر چیزی فراتر از استانداردها و کلیشه‌های موجود به مشتری ارائه دهد. 
کانسپت کوئرو براساس فلسفه طراحی «کودو»، الگوی کنونی محصولات مزدا، طراحی شده است. از فاصله زیاد بین دو محور در طرحی که منتشر شده می‌توان حدس زد کوئرو خودروی بزرگی است. در این طرح پشت ماشین هم شیب‌دار نشان داده شده که  می‌تواند نشانه‌ای از علاقه مزدا به ورود به محدوده ماشین‌هایی نظیر ب ام و اکس۶ یا مرسدس-بنز جی‌ال‌ائی کوپه باشد. 
از سوی دیگر با استقبال خوب بازار از خودروهایی نظیر لندروور دیسکاوری اسپرت و نیسان اکس‌-تریل، مزدا قصد دارد درمورد مدل سی‌اکس-۷ خود هم تجدید نظر کند. سی‌اکس-۷ هم مانند سی‌اکس-۹ در سال ۲۰۰۶ به بازار عرضه شد اما به دلیل فروش اندک و استقبال بسیار خوب از مدل جدید سی‌اکس-۵، مزدا تصمیم گرفت تولید آن را در سال ۲۰۱۲ متوقف کند. حالا گفته می‌شود سی‌اکس-۷ جدید براساس مدل سی‌اکس-۵ و با گنجایش هفت سرنشین بعد از سی‌اکس-۹ به بازار عرضه خواهد شد. 
مزدا تا کنون درباره این مدلها و استراتژی‌اش در بازار خودروهای شاسی‌بلند تاکنون هیچ اظهارنظر رسمی نکرده است. اما با آغاز نمایشگاه فرانکفورت در روز ۲۶ شهریور اطلاعات رسمی بیشتر درباره این مدلهای جدید هم منتشر خواهد شد