محبوبه فکوری: همزمان با ارائه پیشنهادهای جذاب فروش قسطی توسط خودروسازان، کاهش عرضه برخی از مدلها باعث رونق بازار سیاه شده و بسیاری از خریداران در صفی طولانی برای دریافت خودرو قرار دارند.

معامله در بازار همچنان قفل است و خودروسازان هر چقدر تلاش می‌کنند، نمی‌توانند آنگونه که دلشان می‌خواهد بازار را تحریک کرده و خودروهای در انبار مانده خود را بفروشند.

از سوی دیگر، وزارت صنعت، معدن و تجارت هم بر روی خودروسازان حساب باز کرده و بخش عمده‌ای از بار رشد صنعتی کشور را به دوش آنها انداخته است. محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنان تاکید می‌کند صنعت خودرو به عنوان پیشران رشد اقتصاد باید حمایت شود.

خودروسازان برای ادامه حمایت‌ وزیر صنعت تلاش می‌کنند آمارهای تولید را به نوعی حفظ کرده و بهتر کنند تا از این راه حمایت‌های مالی بیشتری کسب کنند. آنها از بازار بورس هم غافل نیستند و با هر ترفندی که شده، تلاش می‌کنند تا منابع مالی مردم را در بازار سرمایه را به خود اختصاص دهند.

خودروسازان در حرکتی بی سابقه تلاش کرده اند تا مشتریان را با روش‌های جذاب خریداران را به خرید خودروهایی جلب کنند که متعهدند آمار تولیدشان را افزایش دهند.

تنوع کم؛ عرضه محدود

این تلاش را از آگهی‌هایی، که در روزهای اخیر منتشر شده است، به خوبی می‌توان دید؛ فروش خودرو با پیش‌پرداخت‌های بی سابقه در فروش‌های قسطی و البته در برخی مواقع، با سودهای مشارکت بسیار بالا در فروش های نقدی.

خودروهایی که خودروسازان برای فروش قسطی با شرایط نسبتا خوب برای مشتریان انتخاب کرده اند، از تنوع بالایی برخوردار نیست و عموما محصولاتی است که اقبال کمی به خرید آن وجود دارد.

برخی نمایشگاه‌داران می‌گویند روش جدید فروش، بازار سیاه برخی خودروها را پر رونق کرده است. از سوی دیگر توزیع قطره چکانی خودرو به بازار باعث شده تا قیمت‌ها بالا برود و شاید خودروسازان با این کار می خواهند سود خود را افزایش دهند.

«در نمایندگی ها عرضه به صورت کافی صورت نمی گیرد و مردم در صف فروش می مانند. حتی در آگهی که یکی از خودروسازان اعلام کرده بود، جای برخی خودروها در آن خالی بود.»

محمود نوابی، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان می‌گوید هنوز این سازمان درباره کاهش عرضه مدلها و رونق گرفتن بازار سیاه کاری نکرده و اگر مردم می‌توانند شکایت خود را به سامانه ۱۲۴ اعلام کنند تا رسیدگی شود.

آقای نوابی، مسئولیت شکل‌گیری حاشیه قیمت در مورد برخی از خودروها با سازمان حمایت نیست و به شورای رقابت برمی‌گردد.
منبع: خبرگزاری مهر