به نظر می‌رسد سازندگان خودروی اسپرت در ایتالیا یک نبرد رسانه‌ای را آغاز کرده‌اند. بعد از فراری و پاگانی که همزمان با برگزاری نمایشگاه دیترویت از قوی‌ترین ماشین‌های خود ویدیو‌هایی منتشر کردند، اکنون لامبورگینی هم ویدیویی کوتاه از روند ساخته‌ شدن مدل آونتادور جی منتشر کرده است. 

مجله تاپ گیر در گزارشی به جزییات طراحی و ساخت این ماشین پرداخته است. بر اساس این گزارش آونتادور جی تنها در شش هفته ساخته شده است. این زمان با توجه به این که این ماشین یک کانسپت نیست و می‌توان به طور قانونی آن را در جاده راند، بسیار زمان کمی است.

فقط یک دستگاه از این ماشین ساخته شد و گفته می‌شود خریدار ثروتمند آن برایش بیش از سه میلیون دلار پول داده است.

آنطور که مجله تاپ گیر گزارش کرده ساخت این ماشین در ماه ژانویه توسط استفان وینکلمن به فیلیپو پرینی، طراح لامبورگینی سفارش داده می‌شود. او در تعطیلات آخر هفته طرح ماشین را تکمیل می‌کند و در طول یک ماه و نیم بعد ماشین ساخته می‌شود.

لامبورگینی این خودرو را «افراطی‌ترین خودروی روباز تاریخ این کارخانه» توصیف می‌کند. ماشین با همان موتور ۶.۵ لیتری دوازده سیلندر ساخته شده است. قدرت موتور ۷۰۰ اسب بخار است و نیروی موتور از طریق جعبه دنده هفت سرعته اتوماتیک به طور دائم به چهار چرخ منتقل می‌شود.

جزییات بیشتر درباره این خودروی رویایی را در این مقاله از سایت خودرو بخوانید.