فریبرز انصافی، مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی گفته است  خودروهای کلاسیک ایران به زودی ثبت و پلاک مخصوص و مورد تایید نیروی انتظامی خواهند گرفت.

آقای انصافی در حاشیه نمایشگاه خودروهای کلاسیک تهران در مجموعه فرهنگی ارگ آزادی تهران، که از هشتم اردیبهشت آغاز شده است گفت، سال
گذشته
 دولت با پیشنهاد سازمان میراث‌فرهنگی،
صنایع‌دستی و گردشگری و به استناد اصل

۱۳۸
قانون
اساسی، با آیین‌نامه
شناسایی و صیانت از خودروهای تاریخی
موافقت کرد و مسوولیت این کار به کانون
جهانگردی و اتومبیلرانی واگذار شد
.

به گفته مدیرعامل کانون جهانگردی و اتوموبیلرانی پیش از تصویب این آیین‌نامه، اتومبیل‌های کلاسیک به علت بی ‌توجهی در حال از رده خارج شدن بود‌. 

او گفت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برای حفظ این خودروها کمیته‌ای تشکیل داده است و به زودی پس از اعلام فراخوان عمومی، مجموعه داران و مالکان خصوصی خودروهای کلاسیک می‌توانند اطلاعات خودروی خود ثبت کنند و  پلاک ویژه تاریخی مورد تایید نیروی انتظامی دریافت کنند. 

آقای انصافی  همچنین گفت سازمان میراث فرهنگی هم برای خودروهای کلاسیک این افراد شناسنامه تهیه خواهد کرد و برای نگهداری از این خودروها از نیروهای فنی متخصص مورد تایید این سازمان استفاده خواهد کرد. 

مجموعه‌ای از خودروهای کلاسیک و منحصر به فرد در مجموعه فرهنگی ارگ آزادی تهران به نمایش گذاشته شده است. در این نمایشگاه  ۸۰ دستگاه خودرو  متعلق به دولت و مالکان خصوصی به نمایش درآمده است. 

خودروهای کلاسیک کاخ موزه سعدآباد، شامل رولزرویس فانتوم، رولزرویس کورنیش، مرسدس بنز 300SL، مرسدس بنز ۶۰۰ هم به این نمایشگاه آورده شده است.

نمایشگاه‌ خودروهای کلاسیک تهران تا دوازدهم اردیبهشت ادامه دارد

عکس: سایت خودرو