مدیر پیشین سایپا می‌گوید این کارخانه پنج مدل بر روی پلتفرم جدیدی خواهد ساخت که با همکاری یک شرکت چینی ساخته شده است. دو خودرو از این محصولات جدید را در سال آینده به بازار بفرستند.

پروژه ساخت این پلتفرم که با کد SP0 یا SP100 نامگذاری شده و به آن «مگا پلتفرم» هم گفته می‌شود از سال ۱۳۹۲ و در دوره مدیریت سعید مدنی آغاز شد. او در مصاحبه‌ای با روزنامه صمت گفته این پلتفرم با همکاری یک شرکت چینی ساخته شده است. آقای مدنی نامی از این شرکت نبرده اما پیش از این مدیران دیگر سایپا نام این شرکت را TGI اعلام کرده بودند و ادعا می‌کنند این شرکت «حدود ۲۰۰ خودرو در چین طراحی کرده است.»

به گفته مدیر پیشین سایپا پلتفرم جدید این شرکت در کلاس C طراحی شده اما می‌توان خودروهای بزرگتر در کلاس B را هم روی آن ساخت. تا الان مدیران سایپا از ساخت دو مدل سدان و هچ بک با موتور ۱۳۰۰ سی‌سی و یک مدل شاسی بلند با موتور ۱۶۰۰ سی‌سی بر روی این پلتفرم خبر داده‌اند. ظاهرا دو مدل دیگر قرار است در زمره خودروهای لوکس باشد و زودتر از سال ۱۳۹۷ به بازار عرضه نخواهد شد.

پلتفرم جدید سایپا براساس پلتفرمی از تویوتا طراحی شده است. سایپا ادعا می‌کند طراحی بدنه و اتاق این خودروها صد در صد توسط طراحان ایرانی و «با کمک یک شرکت خارجی» انجام شده است. علاوه بر آن یک مشاور کره‌ای و یک مشاور آلمانی هم در روند طراحی حضور داشتند.

قرار است اولین سری از محصولات جدید سایپا بر روی این پلتفرم در نیمه سال ۱۳۹۶ به بازار عرضه شود و احتمالا قیمت آن بالای سی میلیون تومان خواهد بود. سعید مدنی می‌گوید مهندسان سایپا «در حال طراحی موتور و گیربکس این پلتفرم هستند» و «طراحی خودرو تمام شده و قالب‌های تریم و بدنه در دست ساخت است». بخشی از قالب‌ها در ایران و بخشی در خارج از ایران ساخته می‌شود.

نارضایتی وزیر

به گفته سعید مدنی برای اجرای این پروژه ۳۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است. این در حالی است که حسن امیری، معاون مالی و اقتصادی سایپا در سال ۱۳۹۳ سرمایه‌گذاری این پروژه را ۱۵۰ میلیارد تومان اعلام کرده بود.

اخبار مربوط به پلتفرم‌های جدید ایران خودرو و سایپا بعد از آن منتشر می‌شود که گزارش‌هایی از نارضایتی وزیر صنعت از روند ساخت این پلتفرم‌ها منتشر شد.

اواخر تیر ماه ساسان قربانی، سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو گفت محمد رضا نعمت‌زاده از دو کارخانه خواسته «برنامه اقدامات اجرایی» خود را به وزارتخانه بفرستند و تا تحقق این برنامه‌ها با تغییر طراحی ظاهری یا فیس‌لیفت خودروهای موجود رضایت مشتری را جلب کنند.