پورشه در فکر ساخت یک استیشن براساس مدل پانامرا است. مجله‌های خودروسازی اروپایی این هفته گزارش دادند که بعد از رونمایی از مرسدس بنز سی‌ال‌اس شوتینگ بریک، اکنون پورشه هم به فکر افتاده تا با کمی تغییر در بدنه مدل پانامرا یک مدل شوتینگ بریک به مجموعه مدل‌هایش اضافه کند.

اگر این خودرو از مدیران پورشه چراغ سبز بگیرد، به احتمال زیاد براساس نسل دوم پانامرا ساخته خواهد شد و در سال ۲۰۱۵ به بازار خواهد آمد. پورشه قبلاً اعلام کرده که یک مدل چهار در کوچکتر که نامش پاجون است {+} را هم براساس همین شاسی خواهد ساخت و در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه خواهد کرد.

مجله آلمانی اتو بیلد (عکس بالای صفحه) و هفته نامه انگلیسی اتوکار (عکس پایین) با اطلاعاتی که از داخل پورشه به دست آورده‌اند هر یک ایده‌ای از ظاهر این ماشین طرح کرده‌اند و مجله اتوکسپرس احتمال داده پورشه برای بررسی واکنش بازار یک کانسپت از پانامرا شوتینگ بریک در نمایشگاه پاریس در شهریور نمایش دهد.

نگاه به رقیبان

تصمیم مدیران پورشه علاوه بر ظاهر پانامرا شوتینگ بریک به موفقیت رقیب این مدل در مرسدس بنز هم بستگی دارد. پورشه می‌خواهد تا سال ۲۰۱۵ فروش خود را به بیش از دویست هزار دستگاه در سال افزایش دهد و ماتیاس مولر، مدیر اجرایی کارخانه آلمانی برای رسیدن به این هدف آماده است اگر بازار کشش داشته باشد، یک خودروی استیشن بسازد.
وسوسه ساخت یک شوتینگ بریک تنها به پورشه محدود نیست. مک‌لارن هم در فکر ساخت یک شوتینگ بریک از مدل MP4-12C است که احتمالاً با همان قوای محرکه هشت سیلندر ۵۹۲ اسب بخاری و با قیمت حدود ۱۸۵ هزار پوند به بازار خواهد آمد.

عکس: اتوبیلد، اتواکسپرس، اتوکار