پورشه ممکن است یک مدل تمام الکتریکی از شاسی‌بلند کامپکت خود، ماکان بسازد و یک مدل هیبرید از ۹۱۱ را به بازار عرضه کند.

پورشه، که دومین منبع بزرگ درآمد گروه فولکس واگن است، حدود یک میلیارد یورو برای تولید مدل تمام الکتریکی میشن ائی سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این اولن خودروی الکتریکی برند آلمانی است و انتظار می رود این مدل تاسال ۲۰۲۰ عرضه شود.

 

مدیر فروش پورشه در حاشیه نمایشگاه ژنو به خبرگزاری رویترز گفت «ما ایده‌های دیگری فراتر از میشن ائی داریم. مدل پرفروش ماکان مدلی است که می توان به عرضه آن با موتور الکتریکی فکر کرد.»

فولکس واگن، بزرگترین خودروساز جهان، پس از رسوایی تقلب در آزمایش آلایندگی موتورهای دیزل، استراتژی خود را تغییر داده است و قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۳۰ مدل جدید تمام الکتریکی عرضه کند و از تصمیم پورشه برای تولید یک خودروی تمام الکتریکی دیگر حمایت کرده است.

مدیر فروش پورشه میگوید ممکن است پورشه مدل ۹۱۱ را با قوای محرکه هیبرید بسازد و مدلهای باکستر و کیمن را با ترکیبی از موتورهای بنزینی و برقی عرضه کند.

پورشه در حال حاضر مدلهای پانامرا و کاین را با قوای محرکه هیبرید میسازد.

مدیر فروش پورشه پیش بینی کرده است با افزایش تقاضا برای خودروهای گران قیمت در آمریکا، چین و اروپا، فروش پورشه ممکن است از ۲۳۸ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۶ به حدود ۳۰۰ هزار دستگاه تا سال ۲۰۲۰ افزایش پیدا کند.