‌مجله اتواکسپرس از تولید یک پورشه جدید خبر داده و نوشته این کارخانه در حال بررسی تولید یک روداستر کوچکتر و ارازنتر از باکستر است که می‌تواند مشتریان جدیدی را به این مارک جلب کند. 
پورشه بعد از تولید نسل اول باکستر در سال ۱۹۹۶، مدل‌های بعدی این خودرو را یکی بعد از دیگری به‌تدریج بزرگ‌تر و قوی‌تر و گران‌تر تولید کرد و الان وقت مناسبی برای پورشه است تا جای خالی یک خودرو اسپرت ارزان‌تر را با این مدل جدید پر کند.
تولید روداستر جدید پورشه اولین بار در سال ۲۰۰۹ هنگامی بر سر زبان‌ها افتاد که کمپانی مالک پورشه یعنی فولکس‌واگن کانسپت بلواسپرت را رونمایی کرد. آئودی هم در سال ۲۰۱۰ براساس همان پلت‌فرم، کانسپت ای‌ترون دیفرانسیل عقب خود را معرفی کرد.
پورشه هم همان موقع به فکر ساختن مدل خود براساس این پلت‌فرم افتاد. مدلی که در داخل این کارخانه با کد 9X1 معروف شد. پورشه در چند سال گذشته فعالیت خودروسازهای دیگر در ساخت رقیب احتمالی این ماشین را به‌دقت زیر نظر داشته است. مهمترین رقیب تویوتا است که ابتدا در سال ۲۰۰۹ در نمایشگاه خودرو توکیو کانسپت دیفرانسیل عقب مدل جی‌تی ۸۶ خود را رونمایی کرد و در سال ۲۰۱۱ هم در نمایشگاه خودرو توکیو بالاخره مدل تولیدی آن‌را به نمایش گذاشت. سوبارو هم در نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس در سال ۲۰۱۱  براساس همین مدل از کانسپت بی‌آر زد رونمایی کرد.
البته عرضه این پورشه جدید به ساخت پلت‌فرم فولکس‌واگن بستگی دارد. اگر در گوره فولکس‌واگن مدل دیگری براساس کانسپت بلو‌اسپرت ساخته نشود و قرار باشد پورشه همه چیز را از نو  برای خود طراحی کند، تولید این ماشین جدید آن‌قدرها هم آسان نخواهد بود. علاوه بر این گفته می‌شود مدیریت پورشه، گسترش بی حد و حصر محصولات این کارخانه را زیر سوال برده است و همین در عرضه یک محصول تازه تردید‌هایی به وجود آورده است.

به‌هرحال کار بر روی پروژه 9X1 همچنان ادامه دارد و پورشه امیدوار است آئودی هم محصولی جدید روی این پلتفرم تولید کند و با این کار هزینه‌ها بین دو کارخانه سرشکن شود.
پورشه همچنین قصد دارد یک موتور جدید چهار سیلندر خطی با حجم ۲.۴ لیتر برای این مدل بسازد که ۲۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. 9X1 همچنین با یک موتور توربو‌شارژ هم عرضه خواهد شد. 
عملکرد مدل روداستر جدید به خوبی باکستر نخواهد بود و صفر تا صدش احتمالا حدود ۶ ثانیه است. 
آن‌طور که پیش‌بینی می شود، فرمان 9X1 تیز و سواری آن اسپرت خواهد بود که آن هم به‌دلیل شاسی سبک این خودرو است. اما در این ماشین از ابزارهای کمکی الکترونیکی که در مدل‌های دیگر پورشه سواری ماشین را کنترل می‌کند، استفاده نمی‌شود. 
اگر این خودرو دو سرنشین چراغ سبز تولید را از مدیران پورشه بگیرد، هر دو نسخه کوپه و همچنین کروکی آن تولید خواهد شد. به احتمال زیاد ابتدا مدل کروکی پورشه جدید در سال ۲۰۱۴ وارد بازار می‌شود.