پورشه مدل جدید باکستر را با موتورهای چهار سیلندر توربو و یک نام جدید به بازار عرضه خواهد کرد. به نام این مدل حالا عدد ۷۱۸ اضافه شده و اگرچه پورشه موتورهای شش سیلندر را در این مدل کنار گذاشته اما آن را به موتورهایی قوی‌تر مجهز کرده است.

چندماهی است که معلوم شده بود پورشه قصد دارد موتور شش سیلندر کنونی را با چهار سیلندر توربو عوض کند. حالا کارخانه آلمانی به طور رسمی دونفره محبوب خود را با این موتور معرفی کرد و البته برای یادآوری روزهای خوش پورشه با موتورهای چهار سیلندر نام ۷۱۸ را هم از بایگانی بیرون کشیده و به مدل باکستر اضافه کرده است.

۷۱۸ موفق‌ترین تجربه پورشه در استفاده از موتورهای چهار سیلندر است. خودرویی که پورشه بین سالهای ۱۹۵۷ تا ۱۹۶۲ می‌ساخت و با آن افتخارات زیادی در مسابقات اتومبیلرانی به دست آورد.

پورشه ۷۱۸ باکستر

پورشه ۷۱۸ را در دو مدل عرضه می‌کند. «۷۱۸ باکستر» با موتور دو لیتری ۳۰۰ اسب بخاری و «۷۱۸ باکستر اس» با موتور ۲.۵ لیتری ۳۵۰ اسب بخاری. موتورهای چهار سیلندر توربو از موتور شش سیلندر نسل کنونی باکستر ۳۵ اسب بخار قوی‌تر است و پورشه می‌گوید مصرف سوخت آنها تا ۱۳ درصد کمتر شده است.

اضافه شدن توربو به موتورهای پورشه بسیاری از طرفداران سنتی این خودروساز آلمانی را ناراحت کرده، اما پورشه امیدوار است با گشتاوری که این توربوها به ماشین اضافه می‌کند بتواند دل آنها را دوباره به دست آورد.

گشتاور ۷۱۸ باکستر با موتور دو لیتری ۱۰۰ نیوتن-متر نسبت به مدل کنونی بیشتر شده و به ۳۸۰ نیوتن-متر رسیده است. گشتاور موتور دو و نیم لیتری هم ۶۰ نیوتن-متر بیشتر شده و به ۴۲۰ نیوتن-متر رسیده است.

پورشه می‌گوید این باعث شده ماشین چابک‌تر از قبل شود. ۷۱۸ باکستر با جعبه دنده اتوماتیک سفارشی ظرف ۴.۷ ثانیه سرعتش را به صد کیلومتر در ساعت می‌رساند که هشت دهم ثانیه کمتر از نسل کنونی باکستر است. شتاب ۷۱۸ باکستر اس ۴.۲ ثانیه است که شش دهم ثانیه کمتر است. حداکثر سرعت باکستر ۲۷۵ کیلومتر در ساعت و باکستر اس ۲۸۵ کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

پورشه ۷۱۸ باکستر

هر دو مدل به صورت استاندارد با جعبه دنده شش سرعته دستی عرضه می‌شود ولی می‌توان آنها را با دنده اتوماتیک «پی دی کی» هم سفارش داد. چرخ‌ها به صورت استاندارد ۱۹ اینچی است و می‌توان ۷۱۸ باکستر اس را با چرخهای ۲۰ اینچی سفارش داد.

پورشه میگوید با تغییراتی که در شاسی داده شده، فرمان گیری خودرو هنگام پیچیدن ده درصد تیزتر شده است. فنربندی ماشین را می‌توان کوتاه‌تر سفارش داد که در این صورت ماشین تا بیست میلی‌متر به زمین نزدیک‌تر می‌شود. همچنین سیستم «اسپرت کرونو» که آن هم سفارشی است به راننده امکان میدهد تا قابلیت‌های فنی ماشین را به سلیقه خود تنظیم و ذخیره کند. این سیستم سه حالت نرمال، اسپرت و اسپرت پلاس را به صورت استاندارد در اختیار راننده قرار میدهد.

با اینکه پورشه میگوید تغییرات زیادی در ظاهر مدل جدید داده اما هنوز می‌توان مدل جدید را با مدل کنونی اشتباه گرفت. تغییرات شامل چراغ‌های جدید و سپرها تازه است. نام مدل در عقب با شیوه‌ای تازه قرار داده شده و نام کارخانه هم روی نوار تیره‌ای قرار گرفته که برای اولین بار استفاده می‌شود.

داخل خودرو هم زیاد عوض نشده. سیستم تازه ارتباطی پورشه روی ودرو نصب شده که با نمایشگری تازه عرضه شده است.

قیمت ۷۱۸ باکستر در آلمان از ۵۳ هزار و ۶۴۶ یورو به بالا است و قیمت پایه باکستر اس ۶۶ هزار و ۱۴۱ یورو است. ۷۱۸ باکستر قرار است به طور رسمی در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شود.