پورشه اعلام کرده به زودی به نام مدلهای باکستر و کیمن، عدد ۷۱۸ را اضافه خواهد کرد. این عدد یادآور سابقه پورشه در مسابقات اتومبیرانی و نام سری مدلهای روبازی است که این کارخانه بین سالهای ۱۹۵۷ تا ۱۹۶۲ می‌ساخت. این خودروها با موتور چهار سیلندر ۱۴۲ اسب بخاری خطی خود افتخارات زیادی برای پورشه به ارمغان آوردند.

این تغییر نام بی دلیل نیست. پورشه دوباره قصد دارد از موتورهای چهار سیلندر استفاده کند. پورشه قصد دارد در به‌روزآوری بعدی مدلهای اسپرت کوچکش، موتورهای شش سیلندر کیمن و باکستر را کنار بگذارد و آنها را با موتورهای چهار سیلندر توربو جایگزین کند.

پورشه این تصمیم را به خاطر سخت‌تر شدن قوانین محیط زیست میگیرد. پورشه ابتدا قرار بود یک مدل کوچکتر از باکستر بسازد و گفته می‌شد این خودرو که به «پورشه کوچولو» مشهور شده بود، ۷۱۸ است. اما پورشه بعدا این پروژه را بایگانی کرد و همزمان خبرهایی از آزمایش یک موتور چهار سیلندر بر روی پورشه باکستر منتشر شد و تابستان گذشته عکس‌هایی که مخفیانه از این خودروی آزمایشی گرفته شده بود منتشر شد.

پورشه باکستر

در ابتدا گفته می‌شد که حجم موتورهای چهار سیلندر بین ۱.۶ تا ۲.۵ لیتر خواهد بود. حالا اما گفته می‌شود ۷۱۸ باکستر و ۷۱۸ کیمن با موتورهای دو و ۲.۵ لیتری عرضه خواهد شد. احتمالا موتورهای دو لیتری ۲۴۰ اسب بخار قدرت دارد و مدلهای قوی‌تر «اس» و «جی‌ تی‌ اس» با موتور ۲.۵ لیتری و با قدرت ۳۰۰ و ۳۷۰ اسب بخار عرضه می‌شود.

هنوز معلوم نیست آیا پورشه قصد دارد موتورهای شش سیلندر را برای این مدل به طور کلی کنار بگذارد یا هنوز آن را در مدلهای قوی‌تر مانند «جی تی ۴» استفاده خواهد کرد.

برخلاف روند فعلی که قیمت کیمن گران‌تر از باکستر است، با عرضه مدلهای جدید از سال آینده ۷۱۸ کیمن ارزان‌تر از ۷۱۸ باکستر خواهد بود و به این ترتیب پورشه الگویی مشابه با مدل ۹۱۱ را برای این مدل هم پیاده می‌کند.

اگرچه تصمیم پورشه به کنار گذاشتن موتورهای شش سیلندر برای بسیاری از هوادارن این خودروساز آلمانی عجیب بود، اما این کارخانه با موتورها چهار سیلندر غریبه نیست. اولین مدل پورشه با موتور چهار سیلندر ساخته شد. اولین مدلهای ۹۱۱ هم موتور چهار سیلندر داشتند و از آن زمان تا کنون بسیاری مدلهای این کارخانه از موتور چهار سیلندر نیرو گرفته‌اند. از جمله خودرویی که پورشه با آن در مسابقات ۲۴ ساعته لومان و همینطور مسابقات جهانی استقامت امسال قهرمان شد هم چهار سیلندر بود.

۷۱۸ که حالا نامش را به کیمن و باکستر قرض داده، موفق‌ترین تجربه پورشه در استفاده از موتور چهار سیلندر است. این ماشین براساس مدل افسانه‌ای ۵۵۰ اسپایدر ساخته شد. خودرویی دو نفره روباز با موتور چهار سیلندر که هدف از ساخت آن شرکت در مسابقات بود. پورشه حتی با این خودرو در مسابقات فرمول یک هم شرکت کرد و بعد یک مدل کوپه هم بر روی این شاسی ساخته شد.