بعد از پژو و هیوندای، شرکت خودروسازی پورشه هم اعلام کرد که حضور خود در بازار ایران را متوقف خواهد کرد. 
هانس گرت بود، مدیر روابط عمومی پورشه در حاشیه نمایشگاه خودرو نیویورک در گفتگویی با بی‌بی‌سی فارسی گفت «چند هفته پیش تصمیم گرفتیم که دیگر در بازار خودرو ایران حضور نداشته باشیم. به این نتیجه رسیدیم که حضورمان در شرایط فعلی غیرقانونی است و بهتر است متوقفش کنیم.»
شرکت معین موتورز، بخشی از گروه بهبهانی، وارد کننده خودروهای پورشه به ایران است. این شرکت اوایل خرداد ۱۳۸۹، اولین نمایندگی پورشه را در ایران افتتاح کرد.
نمایندگی پورشه در ایران چهار مدل ۹۱۱ کاررا اس، کی‌من، پانامرا و کاین را با قیمت بین ۱۹۰ تا ۵۸۰ میلیون‌تومان در ایران می‌فروشد. معین موتورز در ۹ ماه اول سال گذشته ۳۸۴ دستگاه خودرو به ارزش ۳۳ میلیون و ۸۴۹ هزار و ۵۷۱ دلار وارد کرد.
این شرکت در سال ۲۰۱۱ کمی بیشتر از ۲۹ هزار دستگاه خودرو در آمریکای شمالی فروخت که حدود بیست و پنج درصد فروش کل این شرکت است. 

پورشه پانامرا با قیمت ۵۸۰ میلیون تومانی‌اش گرانترین خودروی بازار ایران است. 
اگرچه فروش پورشه در ایران از نظر تعداد با فروش در بازار آمریکا و چین قابل مقایسه نیست، اما میزان فروش در این بازار به نسبت انحصاری در طول دو سال گذشته رشد خوبی داشت.  

از هفته گذشته گروهی در آمریکا که خود را «متحد در برابر ایران هسته‌ای» نامیده است کمپینی به راه انداخته است تا ۱۲ خودروساز بزرگ جهان را از همکاری با ایران منصرف کند. 
این گروه تا کنون اعلام کرده پژو و هیوندای همکاری‌های خود با ایران را متوقف کرده‌اند. اگرچه  هنوز هیچکدام از این خودروسازان به طور رسمی این خبر را تأیید نکرده‌اند اما شواهد نشان می‌دهد رابطه این دو خودروساز با طرف‌های ایرانی به حال تعلیق درآمده است. 
همزمان این گروه شرکت نیسان را هم هدف قرار داده است. نیسان که سال گذشته در مناقصه ساخت تاکسی‌های جدید شهر نیویورک برنده یک قرارداد یک میلیارد دلاری شد، اکنون تحت فشار قرار گرفته تا روابط خود با ایران را قطع کند. 
این گروه نام شرکت‌های ایسوزو، ولوو، مزدا، تویوتا، کیا، فیات، سوزوکی، میتسوبیشی و رنو را هم در فهرست خود اعلام کرده است و از آن‌ها خواسته با شرکت‌های ایرانی همکاری نکنند.  
مشخص نیست در صورت ادامه این فشارها، تکلیف واردات دیگر خودروها نظیر مازراتی و آلفارومئو به ایران چه خواهد شد.