پورشه نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس را برای رونمایی جدیدترین مدل خود، پورشه کایمن انتخاب کرد. پورشه می‌گوید نسل جدید کیمن، «فروتنی» را کنار گذاشته و به یک خودروی اسپرت واقعی تبدیل شده است. 
کایمن کوچک‌ترین خودروی اسپرت پورشه است. نام این خودرو از گونه‌ای تمساح گرفته شده که زیستگاهش در آمریکای مرکزی و جنوبی است. در رده‌بندی مدل‌های پورشه از ۹۱۱ ضعیف‌تر است و قطعات مشترک زیادی با پورشه باکستر دارد که نسل جدیدش بهار امسال رونمایی شد.  

مایکل مائر، مدیر طراحی پورشه می‌گوید برخلاف نسل فعلی، کایمن جدید طوری طراحی شده است تا در برابر ۹۱۱، برادر بزرگش جلوه داشته باشد. برای همین خودرو کمی عضلانی‌تر و خشن‌تر طراحی شده است.
با این حال پورشه سنت همیشگی خود را ادامه داده تغییرات ظاهری به انقلابی در فرم  خودرو منجر نشده است. کایمن از نظر کلی بسیار به باکستر شبیه است. مثل بقیه مدل‌های جدید پورشه، آینه‌های ماشین به روی درها منتقل شده است و درها و چراغ‌های جلو و عقب کاملاً شبیه به باکستر است. 
نسبت‌های کایمن اما با باکستر متفاوت است. برای بزرگ‌تر شدن اتاق، طول ماشین ۳.۵ سانتی‌متر بیشتر شده است و ماشین اندکی پهن‌تر است. ارتفاع ماشین هم یک سانتی‌متر کمتر شده است. 
پورشه کیفیت مواد به کار رفته در داخل اتاق را بهتر کرده است. کابین همچنان برای دو سرنشین جا دارد، اما بزرگ‌تر شدن اتاق باعث شده بتوان صندلی‌ها را بهتر تنظیم کرد و جای بار هم بیشتر شده است. پورشه می‌گوید کایمن ۱۵۰ لیتر در جلوی ماشین و ۱۲۵ لیتر پشت صندلی جا برای بار دارد. 

دو موتور شش سیلندر برای کایمن در نظر گرفته شده است. موتور ماشین در ۳۰ سانتی‌متری  پشت سر راننده قرار دارد.  موتور اول ۲.۷ لیتری و کاملاً جدید است و می‌تواند ۲۷۵ اسب بخار نیرو تولید کند. حداکثر سرعت کایمن با این موتور و گیربکس شش سرعته دستی ۲۶۶ کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومترش ۵.۷ ثانیه است. شتاب ماشین با گیربکس اتوماتیک ۵.۶ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۶۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود. 
موتور دیگر قوی‌تر است و با حجم ۳.۴ لیتر ۳۲۵ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. این موتور که بر روی کایمن اس سوار می‌شود نمونه بهتری از موتوری است که در نسل کنونی کایمن استفاده می‌شود. با این موتور شتاب ماشین ۵ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۸۳ کیلومتر در ساعت است. 
هر دو مدل کایمن و باکستر در کارخانه پورشه در زوفنهاوزن آلمان ساخته می‌شوند. در صورت زیاد بودن تقاضا برای این ماشین، تعدادی هم در کارمان، یکی از قدیمی‌ترین کارخانه‌های خودروسازی جهان، ساخته خواهد شد. 
پورشه کایمن از بهار آینده با قیمت ۵۲ هزار و ۶۰۰ دلار برای مدل معمولی و ۶۳ هزار و ۸۰۰ دلار برای مدل اس، به بازار عرضه خواهد شد.