مجله اتو اکسپرس در تازه‌ترین شماره خود اطلاعاتی تازه‌ از مدل جدید پورشه منتشر کرده است. این مدل جدید که پاجون نام دارد، خودرویی چهار در و کوچکتر از پانامرا است که با ب ام و سری ۵، آئودی A7 و مرسدس CLS  و کلاس E رقابت خواهد کرد. 
منابعی از داخل کارخانه پورشه می‌گویند پاجون بیشتر احساس یک ۹۱۱ با صندوق عقب را به راننده می‌دهد تا یک پانامرای کوچک.
با اطلاعاتی که از این خودرو منتشر شده، تصویرسازان مجله اتواکسپرس این عکس‌ها را از پاجون کشیده‌اند. پاجون از پانامرا کوتاه‌تر و خوابیده‌تر است و در طراحی آن بیشتر از ۹۱۱ الهام گرفته شده است. چراغ‌های عقب نازک ماشین از ۹۱۱ برداشته شده و چراغ‌های جلو ماشین به پانامرا شبیه است. 

پاجون از نظر فنی هم ترکیبی از این دو مدل است. مهندسان پورشه می‌گویند در حال ساخت خودرویی هستند که فرمانش تیز و سرعتش زیاد است اما می‌توان از آن در کارهای روزمره هم استفاده کرد. تمرکز پورشه به کاربردی بودن ماشین تا حدی است که گفته می‌شود کارخانه آلمانی در فکر ساخت یک نمونه شوتینگ بریک (استیشن اسپرت) از پاجون است. 
موتورهای بنزینی و گازوییلی مختلفی برای این ماشین در نظر گرفته شده است. یکی از این موتورها دیزل سه لیتری است که در خودروهای مختلفی در گروه فولکس‌واگن از آن استفاده می‌شود. این موتور ۳۱۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. موتورهای بنزینی شامل یک موتور سه لیتری شش سیلندر با دو توربو است که ۴۱۴ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و نمونه‌ای از همین موتور با یک توربو که ۳۱۸ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. یک مدل هیبریدی از این موتور هم با پاجون عرضه خواهد شد. 
همه مدل‌های پاجون با دنده هفت سرعته دستی که در ۹۱۱ جدید استفاده شده عرضه می‌شود یا می‌توان آن را با یک‌دنده اتوماتیک با سیستم PDK سفارش داد. پاجون در دو نمونه دو دیفرانسیل و دیفرانسیل عقب ساخته می‌شود. 
گفته می‌شود پاجون با قیمتی بین ۵۰ هزار تا ۹۰ هزار پوند در سال ۲۰۱۶  یا ۲۰۱۷ به بازار عرضه خواهد شد.