گروه پژو-سیتروئن اعلام کرد با رسیدن به اهداف میان مدت مالی آماده پیوستن به یک خودروساز دیگر است.

پژو هفته پیش اعلام کرد در سال ۲۰۱۵ یک میلیارد و دویست میلیون یورو سود کرده است. این شرکت سال ۲۰۱۴ را با ۵۵۵ میلیون یورو ضرر به پایان برد.

بعد از اعلام سود پژو، مدیر مالی این شرکت به خبرنگاران گفت پژو الان در شرایطی است که می‌تواند با خودروسازان دیگر درباره همکاری‌های بیشتر مذاکره کند.

کارلوس تاوارس، مدیرعامل پژو-سیتروئن می‌گوید هنوز مذاکراتی آغاز نشده اما تاکید کرد این گروه خودروسازی برای چنین فرصتی آماده است.

پژو تنها کارخانه اروپایی نیست که به دنبال شریک می‌گردد. پیش از این کارخانه فرانسوی، سرجیو مارکیونه، مدیر گروه خودروسازی فیات-کرایسلر برای پیوستن به خودروسازان دیگر علاقه نشان داده بود.

بازگشت پژو به سودآوری دو سال پیش به یک رویا شبیه بود. وضعیت این کارخانه آنقدر وخیم بود که ناچار شد اوایل سال ۲۰۱۴ سه میلیارد یورو از دولت فرانسه کمک گرفت. دولت و شرکت چینی دانگ فنگ در ازای کمک به پژو هر کدام چهارده درصد از سهام این کارخانه در در اختیار گرفتند.

از آن زمان پژو با کاهش تعداد مدلها و تعطیلی کارخانه و اخراج کارگران هزینه‌های خود را کاهش داده است. همزمان بازار خودروی اروپا هم بعد از مدتها رکود دوباره رونق گرفت و فروش خودرو در سال ۲۰۱۵ ده درصد افزایش یافت. حالا پژو می‌گوید در سال ۲۰۱۵ توانسته حاشیه سودش را به پنج درصد برساند؛ هدفی که این کارخانه قصد داشت بین سالهای ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۳ به آن برسد.

پژو به زودی قرار است برنامه رشد تازه‌ای را اعلام کند. استراتژی این کارخانه حالا بر توسعه در بازارهای خارج از اروپا و چین متمرکز شده است. کاهش رشد اقتصادی در چین مانند همه خودروسازان دیگر، پژو را هم نگران کرده و این کارخانه انتظار دارد رشد فروش خودرو در این کشور امسال کمتر شود. با این حال مدیران پژو می‌گوید در سال ۲۰۱۶ هم می‌توانند حاشیه سود پنج درصد را حفظ کنند.