جنرال موتورز، اپل، شرکت زیان‌ده خود در اروپا را به قیمت دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو به پژو-سیتروئن فروخت. با فروش این کارخانه، جنرال موتورز بعد از حدود نود سال از بازار خودروی اروپا خارج شد و گروه پژو-سیتروئن با اضافه کردن مارکهای اپل و واکسهال به مجموعه خود، دومین خودروساز اروپا شد.

با انجام این معامله، مدیریت دوازده کارخانه و حدود چهل هزار کارمند و کارگر اپل و واکسهال به پژو-سیتروئن واگذار می‌شود. پژو-سیتروئن که سابقه اخراج کارمندانش را برای رسیدن به سوددهی دارد، اعلام کرده فعلا برنامه‌ای برای کاهش نیرو ندارد.

کارلوس تاوارس، مدیر پژو-سیتروئن بعد از اعلام معامله گفت این خرید موقعیت گروه پژو-سیتروئن را به کلی تغییر می‌دهد. ماری بارا، مدیر جنرال موتورز هم گفت که هر دو طرف در این توافق برنده بودند و اگرچه این تصمیم برای جنرال موتورز سخت بود اما همه متفق‌القول بودند که این تصمیم درستی است.

قیمت اپل بسیار کمتر از ارزش این کارخانه است. دلیل آن تعهدات مالی این کارخانه به صندوق بازنشستگی است که حدود چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو برآورد می‌شود و این رقم در قیمتگذاری کارخانه در نظر گرفته شده است.

تاثیر برگزیت

مدیر جنرال موتورز گفت تصمیم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا و کاهش ارزش پوند در نتیجه آن یکی از دلایل فروش اپل و واکسهال بود. خانم بارا گفت اگر برگزیت رخ نمی‌داد احتمالا بخش اروپایی جنرال موتورز می‌توانست سال ۲۰۱۶ را بدون ضرر به پایان ببرد.

از دهه ۱۹۲۰ میلادی تا کنون، بخش اروپایی جنرال موتورز تنها در ۱۸ سال سود ده بود. اروپا بعد از چین و آمریکا سومین بازار بزرگ خودرو در جهان است. اما تقاضا در مقایسه با بازارهایی نظیر چین، در آنجا به اشباع رسیده است. رقابت هم بسیار سخت است و مشتریان سخت‌گیر تر از بازارهای تازه هستند. همه اینها سود را کاهش میدهد.

اپل در سال ۲۰۱۶ نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو فروخت و حدود ۵.۶ درصد از بازار را در اختیار داشت.

جنرال موتورز بدون هیچ کارخانه‌ای در اروپا، همچنان دفتر مرکزی‌اش در تورین ایتالیا را نگه خواهد داشت. دو کارخانه همچنین توافق کردند که در توسعه خودروهای الکتریکی و پروژه‌های مشترکی که از پیش داشتند، با یکدیگر همکاری کنند.

جنرال موتورز احتمالا پولی که از فروش اپل به دست آورده را علاوه بر مدلهای جدید، در پروژه خودروهای خودران سرمایه گذاری خواهد کرد.