پژو اطلاعات و تصاویری از مدل شاسی‌بلند کوچکی که براساس پژو ۲۰۸ ساخته شده است را منتشر کرد. این خودرو ۲۰۰۸ نام دارد و قرار است در نمایشگاه ژنو در بهار آینده رونمایی شود. ۲۰۰۸ در بین مدل‌های پژو پایین‌تر از مدل کراس‌اوور ۳۰۰۸ قرار می‌گیرد و با خودروهایی نظیر اشکودا یتی و نیسان جوک رقابت خواهد کرد. 
پژو در نمایشگاه پاریس امسال کانسپتی از ۲۰۰۸ را به نمایش گذاشت {+}. تصاویری که منتشر شده نشان می‌دهد مدل تولیدی با کانسپت چندان تفاوتی ندارد و فقط اندازه چرخ‌ها، سپرها، و اندازه آینه‌ها و چند بخش جزیی تغییر کرده است. 
۲۰۰۸ روی شاسی کشیده شده ۲۰۸ سوار شده است. طول آن چهار متر و ۱۶ سانتی‌متر است و ۲۰۰ میلی‌متر بیشتر از سوپرمینی پژو است. ۲۰۰۸ اولین خودرو در این کارخانه فرانسوی است که یک موتور ۱.۲ لیتری سه سیلندر را با سیستم توربو استفاده می‌کند. این موتور حدود ۱۱۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند اما مصرفش چهار لیتر در هر صد کیلومتر است. به جز این موتور، موتورهای ۱.۴ لیتری و ۱.۶ لیتری دیزل هم با ۲۰۰۸ عرضه می‌شود. 

پژو این خودرو را برای بازار تازه و پررونق شاسی‌بلند‌های شهری ساخته است. موفقیت نیسان جوک که بیشتر خریدارانش جوان بوده‌اند کارخانه‌های بسیاری را به فکر عرضه مدل‌هایی مشابه انداخت. با اینکه احتمال خروج این خودروها از جاده‌های شهری بسیار کم است، با این حال پژو امکانات بیابانی مختصری هم برای ۲۰۰۸ در نظر گرفته است. لاستیک‌های ۱۷ اینچی برای گل و برف، گلگیر و سپرهای پلاستیکی در زیر ماشین برای محافظت دربرابر ضربه، و باربند از جمله این امکانات است. 
۲۰۰۸ فقط با سیستم دیفرانسیل جلو به بازار عرضه خواهد شد. اما پژو امکانی برای رانندگی در جاده‌های ناهموار فراهم کرده که نامش «گریپ کنترل» (Grip Control) است. گریپ کنترل در حقیقت یک سیستم کنترل پایداری است که قبلاً در مدل ۳۰۰۸ به کار گرفته شده است. 
پژو می‌گوید ۲۰۰۸ اولین مدلی است که در چند بازار مهم این کارخانه طراحی شده است. قرار است پژو این خودرو را در سه کارخانه‌اش در فرانسه، چین و برزیل تولید کند. قیمت ماشین از حدود ۱۶ هزار یورو به بالا تخمین زده می‌شود. پژو از خرداد ماه این خودرو را پیش‌فروش می‌کند و تحویل خودروها را از اواخر تابستان آغاز خواهد کرد.