با نزدیک شدن به نمایشگاه خودرو فرانکفورت، خودروسازان یک به یک تصاویری از مدل‌هایی که قرار است در غرفه خود به نمایش بگذارند منتشر می‌کنند. بعد از رنو که هفته پیش عکس‌های کانسپت فرندزی را منتشر کرد، پژو، اصلی‌ترین رقیب این کمپانی در فرانسه هم دیروز تصاویری از مدل ۵۰۸ RXH را منتشر کرد که قرار است با خود به فرانکفورت ببرد. 
پژو می‌گوید این مدل لوکس از ۵۰۸ را برای خریداران ثروتمندی ساخته‌ است که به حفظ محیط زیست اهمیت می‌دهند. پژو از سال گذشته با‌عرضه مدل ۵۰۸ به جای مدل ۴۰۷ قصد خود را برای عرضه یک ماشین لوکس‌تر در این کلاس نشان داده بود و اکنون این عضو جدید خانواده ۵۰۸ با اعتماد به نفس بیشتری این شخصیت لوکس را نمایش می‌دهد.

پژو اعلام کرده که موتوری که برای RXH انتخاب کرده است همان موتور Hybrid4 است که به زودی در مدل ۳۰۰۸ این کارخانه هم استفاده خواهد شد. تنها تفاوت این است که برای اولین بار یک موتور دیزل-الکتریک با سیستم چهارچرخ متحرک همراه شده است. 
این موتور هایبرید دو لیتری حداکثر ۲۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و مصرف سوخت آن ۴.۲ لیتر در هر صد کیلومتر است و میزان تولید دی اکسید کربن این خودرو ۱۰۹ گرم در هر کیلومتر است. البته می‌توان برای مسافت کوتاهی ماشین را تنها با نیروی باتری راند. 

چراغ‌های LED این ماشین به سرعت لوکس بودن آن را نشان می‌دهد. ارتفاع ماشین نسبت به ۵۰۸ معمولی کمی بیشتر شده و دور چرخ‌ها و زیر درها، شبیه به آودی A6 آلرود کواترو، گلگیر‌هایی به رنگ مشکی گذاشته شده است که حس بیابانی ماشین را بیشتر می‌کند. 
در طراحی داخل این ماشین، پژو بدون شک به جای رقابت با فورد موندئو و اپل/واکسال اینسیگنیا، رقابت با آودی A4 یا حتی مدل آلرود A6 را در نظر داشته است. صندلی‌های جلوی ماشین به صورت الکتریکی جا به جا می‌شود، اطلاعات مربوط به ماشین روی شیشه به نمایش در می‌آید، سقف پانورامیک تمام شیشه‌ای دارد و به گفته پژو از جدیدترین تکنولوژی صوتی و راه یابی ماهواره‌ای از آن استفاده شده است. همه این امکانات به صورت استاندارد روی ماشین سوار می‌شود.
قیمت این ماشین که قرار است در بهار سال ۲۰۱۲ به بازار عرضه شود، هنوز اعلام نشده است. 

عکس: پژو