پژو نسل جدید ۵۰۰۸ را پیش از رونمایی رسمی در نمایشگاه خودروی پاریس معرفی کرد. پژو در نسل جدید ظاهر ون نسل کنونی را کنار گذاشته و ۵۰۰۸ را در قالب یک خودروی شاسی بلند به بازار عرضه می‌کند. پژو می‌گوید دلیل این تصمیم، علاقه بیشتر خریداران به فرم شاسی بلند است.

۵۰۰۸ بر روی پلتفرم مشترکی ساخته می‌شود که پیش از این در مدل ۳۰۰۸ از آن استفاده شده است. طول ماشین ۱۱۰ میلی‌متر از نسل کنونی ۵۰۰۸ بیشتر است و همین باعث شده جای پای سرنشینان عقب و جای بار بیشتر شود. خودرو برای هفت سرنشین صندلی دارد و در صورتی که ردیف سوم را بخوابانید ۱۰۶۰ لیتر جای بار در اختیار راننده قرار می‌دهد. صندلی کنار راننده را هم می‌توان برای جا دادن بارهای تا سه متر، خواباند.

ظاهر ماشین شبیه به ۳۰۰۸ است و از الگویی پیروی میکند که پژو برای مدلهای تازه‌اش استفاده می‌کند. کارخانه فرانسوی همچنان روند لوکس‌تر کردن محصولاتش را با ۵۰۰۸ ادامه می‌دهد. صندلی‌های این خودرو مرغوب‌تر شده است و آپشن‌هایی نظیر ماساژ هم به آن اضافه شده است. خریداران می‌توانند با پرداخت پول اضافه امکانات دیگری نظیر سقف بزرگ شیشه‌ای هم سفارش دهند.پژو ۵۰۰۸

امکانات لوکس

داشبورد پژو هم نمونه جدیدتری از طراحی تازه این کارخانه به نام «آی کاکپیت» است. نکته اصلی در طراحی این داشبورد کوچکتر شدن و پایین‌تر آمدن فرمان است، به طوری که دید و کنترل راننده را بیشتر می‌کند. یک نمایشگر هشت اینچی با وضوح بالا در وسط داشبورد و یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی با امکان نمایش تصویر روی شیشه جلو اطلاعات خودرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

مانند ۳۰۰۸، همراه با شاسی بلند بزرگ پژو هم می‌توان یک اسکوتر الکتریکی سفارش داد. این ایده پژو برای رانندگانی است که بعد از پارک کردن ماشین نیاز به وسیله‌ای برای حرکت در شهر دارند. این اسکوتر را میتوان بعد از جمع کردن در جایی مخصوص در صندوق عقب قرار داد.

با اینکه خودرو از نسل کنونی ۵۰۰۸ بزرگتر است، اما ۹۵ کیلوگرم سبک‌تر شده است. ۵۰۰۸ با دو موتور بنزینی ۱.۲ لیتری و ۱.۶ لیتری و جعبه دنده شش سرعته دستی یا اتوماتیک عرضه می‌شود. قدرت موتور ۱.۲ لیتری ۱۳۰ اسب بخار و موتور بزرگ‌تر ۱۶۵ اسب بخار است. خودرو با موتور قوی‌تر می‌تواند در ۹.۲ ثانیه از حالت سکون به صد کیلومتر در ساعت برسد. شتاب موتور ۱.۲ لیتری بسته به جعبه دنده بین ۱۰.۴ تا ۱۰.۹ ثانیه است.

دو موتور دیزل ۱.۶ لیتری و دو لیتری دیزل هم در پنج حالت مختلف برای ۵۰۰۸ جدید قابل سفارش است. کم مصرف‌ترین مدل، ۱٫۶L BlueHDi با دنده دستی است که مصرفش در سیکل ترکیبی شهر و جاده تنها چهار لیتر در هر صد کیلومتر است.