در آستانه نمایشگاه خودروی ژنو، پژو با رونمایی از یک خودروی کانسپت، از به کارگیری فن‌آوری‌های خودران در مدلهای آینده‌اش خبر داد. کانسپت «اینستینکت» یا غریزه یک استیشن اسپرت «شوتینگ بریک» است که با قوای محرکه هیبرید سیصد اسب بخاری است و به طور کامل خودران است.

ماتیاس هوسنان، طراح این کانسپت می‌گوید «هدف از ابتدا این بود که این خودرو شبیه به یک سفینه نباشد و طوری طراحی شود که بشود با عنوان یک خودروی خانواده از آن استفاده کرد. این کانسپت چهار صندلی دارد و فضای داخل آن هم اندازه مدل ۳۰۸ است.»

غریزه اولین نمایش رسمی پژو از ایده‌اش برای ساخت خودروها خودران است. خودروساز فرانسوی در گذشته علاقه‌اش برای توسعه فن‌آوری خودران را تایید کرده بود و گفته بود تا سال ۲۰۲۰ سهم این فن‌آوری‌ها را در مدلهایش افزایش خواهد داد.

پژو غریزه

کاملا خودران در ۲۰۲۵

کانسپت غریزه نمایشی از سطح ۵، بالاترین سطح از خودروهای خودران است. در این سطح خودرو به طور کامل کنترل را در دست دارد. اود بری، مدیر استراتژی پژو همزمان با رونمایی خودرو گفت انتظار دارد چنین سطحی از خودروهای خودران تا سال ۲۰۲۵ به بازار عرضه شود.

کانسپت دو انتخاب رانندگی خودران در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد: «نرم» یا «تیز». هنگام رانندگی تیز، نرم‌افزار کنترل خودرو می‌تواند سبک رانندگی یک قهرمان رالی را دانلود کرده و خودرو را مشابه با آن راننده براند. رانندگی نرم، طبیعتا برای زمانی است که سرنشینان آرامش بیشتری می‌خواهند و مثلا هنگام حرکت مطالعه می‌کنند.

همزمان پژو، ایده‌اش از نسل بعدی داشبور مشهورش «آی کاکپیت» را در این کانسپت نمایش می‌دهد. نسل کنونی آی کاکپیت بسیار محبوب است و از آن به عنوان یکی از دلایل موفقیت خودروهای پژو یاد می‌شود. در نسل بعدی از این داشبورد اطلاعات به صورت هولوگرام به راننده نمایش داده می‌شود و علاوه بر یک نمایشگر بزرگ در وسط، یک نمایشگر بزرگتر هم برای سرنشین کناری گذاشته شده است.

پژو غریزه

فراتر از خودرو

وعده دیگری که پژو با این کانسپت به خریداران داده است، ارتباط آن با بخش‌های دیگر زندگی راننده است. پژو با سامسونگ در این باره همکاری می‌کند و می‌گوید خودروهایش در آینده به دیگر وسایل راننده وصل است.

مثلا خودرو تقویم الکترونیکی راننده را دارد و از قرارهایش خبر دارد. همزمان ترافیک را رصد می‌کند و با توجه به شلوغی راه زمان حرکت را به راننده اطلاع می‌دهد. یا راننده هنگام خروج از خانه دیگر مجبور نیست در را قفل کند. به محض اینکه موتور ماشین روشن شود، خودرو در خانه را قفل می‌کند.

در مثالی دیگر خودرو می‌داند که شما امروز به باشگاه رفته‌اید و خسته‌اید و برای همین ماشین را در حالت «نرم» می‌راند. یا می‌فهمد که زیاد جنب و جوش نداشتید و برای همین ماشین را دورتر از خانه پارک می‌کند.

پژو از نظر ظاهری هم ایده‌هایی از روند تغییر مدلهایش در آینده را نمایش داده است. از همه قابل توجه‌تر، جلوپنجره بزرگ خودرو است که تا حد زیادی با پرینتر سه‌بعدی ساخته شده است. همینطور چراغ‌های باریک که دوربین‌های سیستم خودران را هم در خود جا داده به احتمال زیاد در نسل بعدی خودروهای پژو به کار گرفته خواهد شد.