پژو ۳۰۸ با رای نشریات خودروی اروپا شش رقیب خود از جمله دو خودروی الکتریکی از ب ام و و تسلا را شکست داد و به عنوان ماشین سال اروپا انتخاب شد.

سال گذشته فولکس واگن گلف، رقیب مستقیم پژو ۳۰۸ این مقام را به دست آورده بود و حالا پژو امیدوار است کسب این عنوان بتواند به فروش بیشتر این مدل کمک کرده و از بار فشار اقتصادی این کمپانی بکاهد.

ماکسیم پیکات، مدیر پژو هنگام دریافت جایزه با اشاره به لوگوی پژو گفت «شیر پژو حالا گرسنه است و از سال ۲۰۰۲ که این جایزه را دریافت کرده بود تا حالا صبر کرده است.»

پژو ۳۰۸ از مجموع امتیاز داوران که شامل روزنامه‌نگاران و اهالی صنعت خودرو در اروپا است، ۳۰۷ امتیاز گرفت. مقام دوم به ب ام و الکتریکی آی۳ رسید که تواسنت ۲۲۳ امتیاز کسب کند و تسلا اس، خودروی الکتریکی دیگر در این رقابت با ۲۱۶ امتیاز سوم شد.

بعد از این سه خودرو سیتروئن سی‌۴ پیکاسو با ۱۸۲ امتیاز در مکان چهارم قرار گرفت و مزدا۳ با ۱۸۰ امتیاز پنجم شد. مکان ششم به اشکودا اکتاویا با ۱۷۲ امتیاز رسید و بالاخره نسل جدید کلاس اس مرسدس بنز مقام هفتم را از آن خود کرد.

مدیر پژو می‌گوید این کارخانه هنگام طراحی و ساخت ۳۰۸ تصمیم‌های متحورانه‌ای گرفت و تایید اهالی صنعت خودرو به گفته او نشان می‌دهدکه این کارخانه در مسیر درستی گام برمی‌دارد.

اشاره آقای پیکات به لوکس‌تر شدن رویکرد پژو در مدل ۳۰۸ است. هدف این کارخانه کسب سود بیشتر از فروش خودروهایش است و به همین دلیل تصمیم دارد در بخش لوکس‌تری از بازار حضور داشته باشد.

پژو دو سال است که ضرر می‌دهد و ماه پیش مجبور شد ۱۴ درصد از سهام خود را به شرکت چینی دانگ‌فنگ به قیمت ۵.۲ میلیارد یورو بفروشد تا بتواند پول کافی برای سرمایه‌گذاری برای مدلهای جدید را فراهم کند.

سهم پژو و سیتروئن از بازار اروپا سال گذشته از ۱۱.۷ درصد به ۱۰.۹ درصد کاهش یافت اما نشانه‌هایی از بهتر شدن وضعیت این خودروساز فرانسوی دیده می‌شود. شاید برنده شدن ۳۰۸ آغازی برای رونق دوباره کسب و کار این خودروساز باشد.