پژو سه مدل سدان، استیشن و استیشن بیابانی ۵۰۸ را با تغییرات عمده ظاهری از پاییز امسال به بازار عرضه خواهد کرد. 
طراحان پژو کانسپت اکزالت را که این کارخانه پیشتر در پکن رونمایی کرد الگو قرار داده‌ و جلو و پشت ۵۰۸ را آنقدر تغییر داده‌اند که مدل جدید نسبت به نسل کنون تغییر زیادی کرده است. آرم شیر پژو برای اولین بار بر روی جلو پنجره عمودی خودرو قرار گرفته و چراغ‌های ال‌ائی‌دی هم کاملا جدید است. شکل کاپوت هم تغییر کرده و سپرها هم کاملا جدید است. 
الهام بخش طراحی داخل خودرو، هچ‌بک ۳۰۸ پژو است. ستاره کارخانه فرانسوی که به تازگی به عنوان خودروی سال اروپا انتخاب شده است. بیشتر بخش‌های خودرو را می‌توان از طریق نمایشگر هفت اینچی لمسی کنترل کرد که بر روی داشبورد قرار گرفته است. در نتیجه تعداد دکمه‌های روی داشبورد کمتر شده است. 
نمایشگرهای جلوی راننده هم جدید است و پژو به صورت استاندارد سیستم نمایش اطلاعات روی شیشه جلو را روی همه مدلها عرضه می‌کند. اما خریداران باید آینه‌های حساس به نقاط کور ماشین و دوربین عقب را برای خودروی خود سفارش دهند

پژو موتورهای جدیدی را هم با ۵۰۸ معرفی کرده است. موتور ۱.۶ لیتری ۱۶۵ اسب بخاری توربو جانشین موتور ۱۵۶ اسب بخاری نسل کنونی می‌شود. پژو می‌گوید این موتور در عین عملکرد بهتر، آلودگی کمتری تولید می‌کند. 
در کنار این موتورهای دو لیتری BlueHDI دیزل پژو هم قرار دارد. پاک‌ترین موتور دیزل ۱۴۸ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و میزان آلودگی آن تنها ۱۰۵ گرم در هر کیلومتر است. موتور دیزل ۱۷۸ اسب بخاری ۱۱۱ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند. 
سدان و استیشن بیابانی RXH را می‌توان با سیستم دیزل هیبری هم سفارش داد. میزان آلودگی این مدل از ۱۰۷ گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر به ۸۵ گرم کاهش یافته است. 
پژو این خودرو را به طور رسمی تابستان و در نمایشگاه خودروی مسکو در روسیه و نمایشگاه خودروی چنگدو در چین رونمایی خواهد کرد. 
با وجود تغییرات زیاد ظاهری و موتورهای جدید، پژو کار بر روی نسل جدید ۵۰۸ را آغاز کرده است. ماکسیم پیکات مدیر پژو تایید کرده که پژو در حال بررسی عرضه دو مدل از سدان متوسط خود است. 
پژو می‌خواهد شبیه به روشی که مرسدس بنز با کلاس ائی و سی‌ال‌اس و فولکس‌واگن با مدل پاسات و پاسات سی‌سی کرده است، یک سدان معمولی و یک سدان کوپه از ۵۰۸ به بازار عرضه کند. به احتمال زیاد مدل کوپه ۵۰۸ بسیار به کانسپت اکزالت شبیه خواهد بود.