سباستین فتل و مارک وبر اولین رانندگانی بودند که از خط پایان فرمول یک مالزی گذشتند اما این نتیجه به جای یک پیروزی رویایی، شکافی عمیق در تیم به وجود آورد تا مدیران تیم به جای خوشحالی نسبت به رابطه دو راننده این تیم به شدت نگران شوند. 
وبر از دور ششم اول بود. ۱۳ دور به پایان مسابقه در حالی که جلوتر از فتل از گاراژ بیرون آمد، تیم از او و فتل خواست تا موقعیت خود را حفظ کنند و با مراقبت از لاستیک‌ها مسابقه را تمام کنند. اما فتل با سرپیچی از این دستور، رقابت سختی را با وبر آغاز کرد که در لحظاتی دو خودرو تنها چند میلی‌متر با تصادف با یکدیگر فاصله داشتند. دست آخر ده دور مانده به پایان فتل از وبر سبقت گرفت و  جلوتر از وبر از خط پایان گذشت.
سکوت اتاق استراحت برندگان بعد از مسابقه به خوبی فضای حاکم بر تیم ردبول را نشان داد. فتل سعی کرد با آدرین نیولی، مدیر فنی ردبول که برای دریافت جایزه تیم آمده بود چند کلمه صحبت کند. نیویی به سرعت تخطی فتل از دستور تیم را پیش کشید و فتل با چهره‌ای برافروخته بدون پلک زدن به چشمان نیویی نگاه می‌کرد. 

وبر آخرین راننده‌ای بود که به اتاق آمد. بدون اینکه به نیویی و فتل نگاه کند کلاه و ساعت حامیان مالی را برداشت. فتل او را صدا کرد اما وبر بدون توجه در گوشه دیگر اتاق روی صندلی نشست. پس از ثانیه‌ای سکوت به فتل که به او نزدیک شده بود نگاه کرد و با اشاره به دستور تیم به او گفت « مولتی ۲۱ سب. مولتی ۲۱». فتل پاسخی نداشت. 
راننده سوم مسابقه، لوییس همیلتون هم به دلایل مشابهی ساکت بود. در بخش پایانی مسابقه هم تیمی او نیکو رزبرگ پشت سرش قرار داشت. همیلتون به اندازه کافی بنزین نداشت و مجبور بود با مدیریت سوخت به مسابقه ادامه دهد و رزبرگ به وضوح سریع‌تر بود. اما تیم از رزبرگ خواست سبقت نگیرد و رزبرگ برخلاف فتل به این خواسته تن داد و مکان سوم را به همیلتون هدیه داد. 
همیلتون در اولین فرصت به لطف هم‌تیمی‌اش اشاره کرد و در مصاحبه خبری گفت «نمی‌توانم بگویم از اینجا بودن خوشحالم. راستش را بخواهید واقعاً احساس می‌کنم نیکو الان باید اینجا بود.»
دو راننده ردبول هنگام گرفتن کاپ لبخندی سرد برای دوربین‌ها زدند اما شخصیت روراست وبر به او اجازه نداد بدون اشاره به آنچه در پیست رخ داد سکو را ترک کند. در مصاحبه خبری که این روزها به جای اتاق خبرنگاران بر روی سکو و در حضور تماشاچیان برگزار می‌شود، مارک وبر گفت: « بعد از آخرین توقف تیم به من گفت مسابقه تمام شده و تا آخر مسابقه به موتور فشار نیاورم. این تصمیم تیم بود. سب اما تصمیم خودش را گرفت و مثل همیشه هم از او حمایت خواهد شد.»

اشاره او به حمایت تمام و کمال هلموت مارکو، مدیر بخش مسابقات اتوموبیلرانی ردبول از فتل است. این شایعه در بین تیم‌های فرمول یک به شدت مطرح است که برخلاف آنچه ردبول ادعا می‌کند این تیم به طور مساوی از رانندگانش حمایت نمی‌کند و بیشتر طرف راننده آلمانی را می‌گیرد تا راننده استرالیایی.
آقای مارکو پیش از آغاز فصل در گفتگویی با مجله داخلی ردبول از وبر انتقاد کرده بود که تحمل فشار برای قهرمان شدن را ندارد و در آخرین مسابقه فصل گذشته در برزیل به فتل در راه قهرمانی کمک نکرده است. حرف‌هایی که واکنش وبر را برانگیخت و گفت «هر کس در این سطح برنامه خودش را دنبال می‌کند و خیلی وقت است که مشخص شده من بخشی از برنامه مارکو نیستم.»
اما مدیران ردبول در پیست مالزی به فتل روی خوش نشان ندادند. با سرپیچی فتل از دستور گاراژ، کریستین هورنر روی بی‌سیم او آمد و گفت «این کار احمقانه‌ است سب. بیخیال». اما فتل به شکایت مدیر توجه نکرد. هورنر در پایان مسابقه در تبریکی نیش‌دار به او گفت «آفرین سباستین. مثکه خیلی دلت میخواست این مسابقه را ببری. اما لازمه در این باره توضیح داده بشه.»
او بعداً هم در مقابل خبرنگاران سعی کرد با خردمندانه‌ترین شکل ممکن نارضایتی خود را از کاری که فتل کرد ابراز کند «واضح است سب تصمیم گرفت چیزی که دوست دارد را بشنود. او یک راننده مسابقه و به شدت تشنه رقابت و پیروزی است. این ویژگی بوده که او را به اینجا رسانده و امروز هم این ویژگی را در برابر هم‌تیمی‌و تیمش نشان داد.»

از کریستین هورنر سؤال شد چرا دوباره از فتل نخواسته تا مکان اول را به مارک وبر پس بدهد. مدیر ردبول گفت «واقعا فکر می‌کنید اگر از او می‌خواستیم این کار را می‌کرد؟ لزومی به این تقاضا نبود. او  با حرکتش به روشنی قصدش را نشان داد. او می‌دانست باید چه کار کند و به عمد آن را ندیده گرفت.»
در روزی که کیمی رایکونن، برنده مسابقه قبل پیشتاز نبود و فرناندو آلونسو،‌ مهمترین رقیب برای قهرمانی این فصل در دور دوم از مسابقه خارج شده بود. کسب هفت امتیاز اضافه مقام اول بدون شک انگیزه‌ای مضاعف به فتل داد تا تیمش را برای سیزده دور فراموش کند. 
اما بیست و هفتمین پیروزی فتل در مسابقات فرمول یک بدون شک بهترین پیروزی او نبود. لبخند فتل با پایین آمدن از سکوی قهرمانی خشکید و به سرعت در مصاحبه مطبوعاتی به اشتباه خود اذعان کرد. « من عمداً (به دستور) بی توجهی نکردم. در آن وضع گیج شدم و همانطور که دیدید جلو زدم. الان می‌بینم که او ناراحت شده. من می‌خواهم روراست باشم و حقیقت را بگویم و معذرت خواهی کنم. می‌دونم که الان کمکی به حالش نمیکنه.»

او بعد به خبرنگار بی‌بی‌سی گفت «ما خیلی در این باره قبل از مسابقه حرف زدیم. خیلی کم چنین اتفاقی می‌افتد. امروز اتفاق افتاد و من باید دستور تیم را اجرا می‌کردم.»
سابقه اختلاف دو راننده قدیمی است و به سال ۲۰۱۰ برمی‌گردد. وقتی که تلاش فتل برای سبقت از وبر در مسابقه ترکیه به تصادف دو راننده منجر شد. با این حال وبر می‌گوید حتی زمانی که رتبه‌بندی راننده‌ها در مسابقات ممنوع بود، در موقعیت‌های متعدد از مسابقه دادن با فتل خودداری کرده است.
وبر دعوت فراری را رد کرد تا امسال با ماشین سریع ردبول شانس خود را برای قهرمانی بیشتر کند. در پایان روز او در پاسخ یک خبرنگار گفت سه هفته آینده را در سواحل استرالیا موج سواری می‌کند و این فرصت را صرف فکر کردن خواهد کرد.