جنسن باتن، راننده تیم فرمول یک مک‌لارن، در پنجمین سالگرد اولین پیروزی‌اش در فرمول یک، در مسابقه مجارستان به مقام اول رسید. 
او اولین پیروزی‌اش را در سال ۲۰۰۶ در همین پیست به دست آورده بود و امروز علاوه بر جشن گرفتن سالگرد اولین پیروزی، دویستمین حضورش در مسابقات فرمول یک را هم جشن گرفت. 
بعد از باتن، سباستین فتل، راننده تیم ردبول و صدرنشین جدول راننده‌ها به مقام دوم رسید تا همچنان با فاصله مقام اول راننده‌ها را حفظ کند و فرناندو آلونسو از تیم فراری سوم شد. 
مسابقه به دلیل تغییر شرایط جوی، بسیار سخت بود و تیم‌ها ناگزیر بودند با تغییر هوا استراتژی خود را تغییر دهند. 
پیش از آغاز مسابقه بارانی آرام شروع به باریدن کرد و شدت بارش آن زمانی که راننده‌ها منتظر چراغ سبز برای شروع مسابقه بودند بیشتر شد. سباستین فتل که مسابقه را از خط اول شروع می‌کرد توانست پیچ اول را با موفقیت و جلوتر از بقیه رد کند، اما لوییس همیلتون از مک لارن به سرعت پشت سر او قرار گرفت و بالاخره بعد از اشتباه و لیز خوردن فتل، توانست در دور پنجم از او سبقت بگیرد. باتن هم که تلاشش برای سبقت از همیلتون در ابتدای مسابقه بی نتیجه ماند در مکان سوم پشت سر فتل قرار گرفت.  
به دلیل بارش باران همه تیم‌ها با لاستیک‌های میانه (بین جاده خیس و خشک) مسابقه را شروع کردند اما با کاهش شدت باران خشک شدن مسیر مسابقه لاستیک‌ها به سرعت با لاستیک‌ها آپشن نرم که سریع‌تر است عوض شد و سه راننده اول بدون اینکه جای خود را عوض کنند سرعت خود را افزایش دادند. 
با نزدیک شدن به پایان مسابقه در بخش‌هایی از پیست باران دوباره شروع به باریدن کرد. همیلتون و آلونسو تصمیم گرفتند که بی توجه به باران با لاستیک‌های نرم مسابقه را ادامه دهند، در حالی که باتن، فتل و مارک وبر از ردبول به سرعت لاستیک‌های خود را به سخت که دوام بیشتری دارد تغییر دادند تا بتوانند با همان لاستیک‌ها مسابقه را تمام کنند. 
لاستیک‌های لوییس همیلتون که برای زمین خیس مناسب نبود دست آخر باعث شد تا لیز بخورد. همیلتون در وسط پیست در حالی که ماشین‌های دیگر در حال عبور بودند تلاش کرد تا ماشین خود را با دور در جا دوباره به جهت درست برگرداند اما این حرکت او باعث شد تا پل دی رستا از تیم فورس ایندیا برای جلوگیری از تصادف با او به داخل چمن برود. 
داورها بعد از بررسی این صحنه همیلتون را جریمه کردند و او مجبور شد ده دور بعد یک بار مسیر گاراژ را طی کند. این جریمه شانس او را برای پیروزی در مسابقه از بین برد اما همیلتون با رانندگی فوق‌العاده دوباره به مسابقه برگشت و دست آخر مقام چهارم را کسب کرد. 
باتن که هم تیمی و نزدیک‌ترین رقیبش را از کسب مقام اول محروم دید، به سرعت فاصله‌اش را با راننده های دیگر بیشتر کرد و تا آخر مسابقه آنقدر جلو بود که نه فتل و نه فرناندو آلونسو نتوانستند او را به طور جدی تهدید کنند. 
بعد از لوییس همیلتون، مارک وبر از ردبول به مقام پنجم رسید. وبر که در زمان گیری در روز شنبه بسیار ناموفق بود و مسابقه را از خط ششم آغاز کرد،‌ در مسابقه هم فروغ چندانی نداشت، اما با کسب مقام پنجم توانست ده امتیاز برای خود و تیمش به دست آورد. 
فیلیپه مسا، از فراری مسابقه سختی داشت. ماشین او در ابتدای مسابقه لیز خورد و به حفاظ کنار جاده برخورد کرد. این برخورد باعث شد تا بخشی از بال عقب ماشینش بشکند و همین او را از سرعت انداخت. با این حال مسا با قدرت به مسابقه ادامه داد و دست آخر بعد از وبر ششم شد. 

پدیده مسابقه مجارستان پل دی رستا بود، راننده اسکاتلندی جوان تیم فورس ایندیا در اولین حضورش در مسابقات فرمول یک، توانست با قدرت از پس شرایط متغیر هوا و حادثه‌ای که با همیلتون برایش پیش آمد برآید و در حالی که مسابقه را از خط یازدهم شروع کرده بود به مقام هفتم برسد.
سباستین بوئمی از توروروسو هم جلوتر از نیکو رزبرگ از مرسدس بنز مسابقه را در مکان هشتم تمام کرد. هم تیمی او جیمی الگسواری هم در مقام دهم توانست آخرین امتیاز مسابقه امروز را از آن خود کند. این مسابقه صدمین حضور توروروسو در فرمول یک بود و همین که هر دو راننده این تیم توانستند از مسابقه امتیاز بگیرند بهترین هدیه برای تورو روسو به حساب آمد. 
در پایان مسابقه مجارستان، سباستین فتل از ردبول با ۲۳۴ امتیاز اول است و مارک وبر، لوییس همیلتون و فرناندو آلونسو در رده‌های دوم تا چهارم اما با فاصله‌ای زیاد از فتل قرار دارند. باتن با پیروزی امروز به مقام پنجم صعود کرد. 
در رده‌بندی تیمی هم پیروزی باتن چندان موقعیت ردبول را تهدید نکرد. اکنون ردبول با ۳۸۳ امتیاز اول است و مک لارن (۲۸۰ امتیاز) و فراری (۲۱۵ امتیاز) دوم و سوم هستند. 
مسابقات فرمول یک اکنون وارد تعطیلات یک ماهه می‌شود و مسابقه بعد چهارم شهریور در بلژیک برگزار خواهد شد. 
عکس: فورس ایندیا، مک لارن