دو راننده ردبول از بدبیاری تیم مرسدس در فرمول یک مالزی حداکثر استفاده را کردند و جلوتر از همه از خط پایان گذشتند. نیکو رزبرگ پیشتاز جدول رانندگان در این فصل، در ابتدای مسابقه با برخورد با فراری عقب افتاد، اما توانست خود را تا مکان سوم جلو بکشد و روی سکو برود. لوییس‌همیلتون، هم‌تیمی‌اش که دو سوم مسابقه پیشتاز بود به دلیل اشکال در موتورش در دور ۴۳ از مسابقه کنار رفت.

تمام نکردن مسابقه برای همیلتون گران تمام شد. او برای قهرمانی فصل رقابتی سخت با رزبرگ دارد و حالا ۲۳ امتیاز عقب است. او بعد از مسابقه گفت «سوال من از مرسدس این است که با اینکه ما این همه موتور میسازیم، چرا فقط موتورهای من امسال خراب می‌شود.»

M42813

 

چرا من؟

«این قابل قبول نیست و یک نفر باید به من پاسخگو باشد. ما برای قهرمانی می‌جنگیم و فقط موتورهای من خراب می‌شود. به نظرم این درست نیست.»

همیلتون تنها با یک توقف بدون هیچ فشاری پیشتاز بود که موتورش از کار افتاد. او مسابقه را از خط اول شروع می‌کرد و حادثه برای رزبرگ، مهمترین رقیبش را حسابی عقب انداخته بود.

حرکت فتل در دور اول که منجر به این برخورد شد اشتباه بود. او خود اشتباهش را پذیرفت و داوران هم او را در مسابقه بعدی در ژاپن سه ردیف جریمه کردند.

f1-2016-malaysia-08

رزبرگ بعد از این برخورد به عقب پیست رفت و مجبور شد تقریبا از همه راننده‌ها سبقت بگیرد. برای مدتی فرستاپن با لاستیک‌های جدیدش پیشتاز بود اما وقتی دوباره برای عوض کردن لاستیک به پیست رفت، همیلتون از او جلو زد و به نظر می‌رسید تا آخر مسابقه همین ترتیب حفظ شود.

وقتی همیلتون مجبور به توقف شد، توتو ولف، مدیر تیم مرسدس، سرش را با ناامیدی در دستانش گرفت. مرسدس گفت این حادثه تیم را غافلگیر کرد و هیچ هشداری از خودرو دریافت نکرده بود.

با توجه به اینکه تنها پنج مسابقه به پایان فصل باقی مانده، امیدهای قهرمانی‌ همیلتون از همیشه کمرنگ‌تر شده است.

f1-2016-malaysia-03

نبرد تیمی

این دومین پیروزی ردبول در این فصل بعد و چهارمین پیروزی دانیل ریکیاردو در طول حضورش در فرمول یک است. او رقابتی سخت با هم‌تیمی‌اش داشت و یک بار هم مجبور شد حمله فرستاپن را دفاع کند. فرستاپن که بعد از تعویض لاستیک پشت سر ریکیاردو قرار گرفته بود از تیمش می‌خواست کاری کنند.

وقتی همیلتون از مسابقه کنار رفت، خودروی ایمنی مجازی فعال شد و ردبول هر دو را برای انداختن لاستیک‌های نو به گاراژ برگرداند و همین ریکیاردو را چند ثانیه جلو انداخت. لاستیک‌های فرستاپن هم سه دور کهنه‌تر بود و همین برای راننده استرالیایی کافی بود تا هم‌تیمی‌اش را پشت سر نگه دارد.

کریستن هورنر، مدیر تیم ردبول، بعد از مسابقه گفت تیم درباره رتبه راننده‌ها تصمیم نگرفت:

f1-2016-malaysia-01

«آنها برای هم احترام زیادی دارند. هر دو جوانند و هر دو با تمام وجود مسابقه می‌دهند و تصمیم درست این بود که امروز اجازه دهیم با هم رقابت کنند.»

این فصل تصمیم‌های اشتباه تیم باعث شد ریکیاردو پیروزی را در اسپانیا و موناکو از دست بدهد و به همین دلیل برای این پیروزی استحقاق بیشتری داشت.

f1-2016-malaysia-04

رزبرگ که صدرنشینی‌اش را بر باد رفته می‌دید، رانندگی فوق‌العاده‌ای داشت و تا دور ۳۶ خود را به مکان چهارم رساند. عبور از رایکونن، در دور ۳۸ بهترین سبقت او بود. در حالی که رایکونن فاصله خود را حفظ کرده بود و انتظار ریسک از رزبرگ نمی‌رفت. او از فرصتی کوتاه استفاده کرد و با برخورد با رایکونن مکان چهارم را گرفت. داوران این برخورد را خطا اعلام کردند و رزبرگ را ده ثانیه جریمه کردند. اما تا پایان مسابقه او بیشتر از ده ثانیه از رایکونن جلو افتاده بود و این جریمه تاثیری در نتیجه نداشت.

f1-2016-malaysia-09

بعد از تصادف سباستین فتل و خروجش از مسابقه در دور اول، کیمی رایکونن تنها راننده فراری در پیست بود. او با فاصله‌ای زیاد مقام چهارم را به دست آورد. پشت سر او والتری بوتاس از ویلیامز و سرجیو پرز از فوس ایندیا ششم شدند. فرناندو آلونسو راننده مک‌لارن هفتم شد و با کسب شش امتیاز یکی از بهترین نتایج تیم در این فصل را به دست آورد.

پشت سر آلونسو، نیکو هالکنبرگ از فورس ایندیا هشتم شد. جنسن باتن هم که سیصدمین مسابقه گرندپری خود را جشن میگرفت، دست خالی از مالزی نرفت و با کسب مکان نهم، دو امتیاز گرفت. آخرین امتیاز مسابقه را جویلون پالمر از رنو گرفت. این اولین امتیازی بود که این راننده در فرمول یک کسب می‌کرد.