مینی همزمان با جشن گرفتن دهمین سال تولد دوباره خود تحت مدیریت ب ام و، یکی از شلوغ‌ترین سال‌ها را در پیش دارد، اما طراحان و مهندسان این شرکت هنوز هم از فکر یک مدل جدید دست بر نمی دارند.

در نمایشگاه دیترویت، مینی از کانسپت پیس‌من (Paceman) رونمایی کرد که قرار است مبنایی برای هفتمین مدل این شرکت باشد.

یان رابرتسون، یکی از اعضای هیات مدیره ب ام و در مراسم رونمایی این کانسپت گفت که این مدل جدید حدود دو سال دیگر و بعد از عرضه دو مدل کانتری من کوپه و روداستر به بازار عرضه خواهد شد.

پیس‌من در حقیقت مدل کانتری من با دو در است. اگر فرض کنیم که کانتری من در اندازه یک هچ بک متوسط اروپایی باشد، پیس من مدل اسپرت آن هچ بک خواهد بود.

مینی این ماشین را برای کسانی می‌سازد که قابلیت‌ رانندگی در خارج از جاده و ظاهری اسپرت را با هم می‌خواهند.

این مدل در کنار کانتری من سهم عمده‌ای در جذب خریداران جدید برای این مارک خواهند داشت. به گفته آقای رابرتسون، استقبال از مدل کانتری من که فروش آن از ماه جاری در آمریکا شروع می‌شود بسیار خوب بوده است. او گفت که میزان سفارش این ماشین سی درصد از پیش بینی ها بیشتر بوده است.

موتور این ماشین ۱.۶ لیتری است توربو شارژ است که ۲۱۱ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و ماشین در تمام مدت چهار چرخ متحرک است. دو جعبه دنده شش دنده دستی یا اتوماتیک برای این موتور قابل انتخاب است. 

مینی سال گذشته  ۲۳۴ هزار دستگاه ماشین در سراسر جهان به فروش رساند که حدود هشت درصد بیشتر از سال ۲۰۰۹ بود. با افزایش مدل‌های این شرکت در دوسال آینده مینی امیدوار است که بتواند سهم خود را از بازار خودروهای لوکس کوچک افزایش دهد و با رقبای تازه‌ اش از سیتروئن و آودی رقابت کند.

عکس: مینی