پنج سال پیش عرضه یک مدل لوکس از کیا با قیمت شصت هزار دلار بیشتر به یک جوک شبیه بود اما موفقیت سالهای اخیر کارخانه کره‌ای حالا این جوک را به یک ایده خوب تبدیل کرده است. ایده‌ای که کیا قصد دارد با اجرای آن از سال آینده برای اولین بار به بازار خودروهای لوکس در آمریکا وارد شود. 
کیا مدل جدید خود به نام کی۹۰۰ را هفته گذشته در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس رونمایی کرد و همزمان اعلام کرد این خودرو را در سه ماه اول سال ۲۰۱۴ و با یک برنامه تبلیغاتی گسترده به بازار عرضه می‌کند. 
کی۹۰۰ اولین خودروی لوکس کیا نیست. این ماشین، که در حال حاضر در بازار کره جنوبی عرضه شده است، جایگزین مدل اپیروس شده که از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۰ تولید شد.
تفاوت مدل جدید با اپوروس بهترین مثال از تحول کیا در چند سال اخیر است. تغییر شگرفی که بیش از همه مدیون حضور پیتر شرایر، طراح آلمانی در این کارخانه است. توجه و تمرکز کیا بر طراحی تا آنجا پیش رفت که شرایر بعد از هفت سال به عنوان اولین غیرکره‌ای در تاریخ خودروسازی کره جنوبی به مدیریت کیا منصوب شد. 

اعتماد به نفس
این استراتژی باعث شد فروش کیا در پنج سال گذشته دوبرابر شود و به دومیلیون و هفتصد هزار دستگاه در سال ۲۰۱۲ برسد. کیا اکنون از یک سازنده خودروهای ارزان به خودروسازی تبدیل شده است که خود را رقیب مدلهایی از فولکس‌واگن و تویوتا میبیند. با همین اعتماد به نفس کیا امیدوار است بتواند با کی۹۰۰ سهمی هم از بازار خودروهای لوکس به دست آورد. 
کی۹۰۰ با قیمت پایه حدود پنجاه هزار دلار به بازار عرضه می‌شود. این ماشین از نظر فنی اشتراک زیادی با هیوندای جنسیس و ایکوس دارد. دو موتور شش سیلندر ۳.۸ لیتری با قدرت ۳۱۱ اسب بخار و موتور هشت سیلندر پنج لیتری با قدرت ۴۲۰ اسب بخار به خریداران کی۹۰۰ پیشنهاد می‌شود. هیوندای همین موتورها را در جنسیس اما با کمی قدرت بیشتر استفاده می‌کند. ماشین دیفرانسیل عقب است و نیروی موتور با یک جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. 
طراحی ماشین ساده است و سبک طراحی جدید کیا به خوبی در این مدل دیده می شود. با این حال شباهت نسبت‌های ماشین به ب ام وانکار ناپذیر است. 

امکانات بیشمار
قیمت گرانترین مدل کی۹۰۰ از شصت هزار دلار بیشتر خواهد بود. این محدوده قیمت برای کیا بی سابقه است. پیش از این کیا با مدل کادنزا و آپشن‌های لوکس مدل اپتیما تا مرز قیمت ۴۰ هزار دلار رسیده بود. با این حال مدیران این کارخانه امیدوارند علاوه بر مشتریان خودروهای لوکس، بخشی از کسانی را که به دنبال ماشین‌های نیمه لوکس هستند نیز به کی۹۰۰ توجه کنند. 
تام لاولِس، مدیر فروش کیا در آمریکای شمالی می‌گوید در ابتدا بیشتر خریداران کیا کسانی هستند که پیش از این ماشینی غیر از کیا داشته‌اند. او اما امیدوار است که در طول زمان کسانی که کیا اپتیما یا کادنزا خریده‌اند و می‌خواهند ماشین بزرگتری بخرند هم به خریداران کی۹۰۰ بپیوندند. 
کی۹۰۰ با تصوری که تاکنون از کیا در ذهن‌ها بوده است فاصله زیادی دارد اما هنوز استراتژی «امکانات بیشتر با قیمت کمتر» این کارخانه را می‌توان در این مدل دید. فهرست امکاناتی که به صورت استاندارد با کی۹۰۰ عرضه می‌شود بسیار طولانی است. چرخ‌های ۱۸ اینچی، لامپ‌های گازی پرفشار (HID) در چراغ‌های جلو، چراغ‌های LED و مه‌شکن در عقب، برف‌پاک‌کن اتوماتیک، آینه الکتریکی با گرم کن، سیستم ورود و استارت بدون نیاز به کلید، سیستم بستن خودکار صندوق عقب، صندلی، داشبورد، فرمان و روکش در چرم، نمایشگر ۹.۲ اینچی و راه‌یاب ماهواره‌ای، دوربین عقب و سنسور پارکینگ در جلو و عقب خودرو و یک سیستم صوتی ۹۰۰ واتی با ۱۷ بلندگو ساخت کارخانه لکسیکون، سیستم تهویه مطبوع با قابلیت تنظیم سه محدود مختلف در داخل ماشین، صندلی راننده با دوازه حالت تنظیم الکتریکی و گرم‌کن در صندلی عقب و پرده برقی در عقب خودرو تنها بخشی از امکاناتی است که به صورت استاندارد با کی۹۰۰ عرضه می‌شود. 
مدل‌هایی که با موتور هشت سیلندر عرضه می‌شود چرخ‌های ۱۹ اینچی و سقف شیشه‌ای دارد، چند سیستم هشداردهنده هنگام خطر نیز به آن اضافه می‌شود و داخل ماشین با ترکیب چرم و چوب تزیین شده است. 
گاف «سگی»
با این امکانات به نظر می‌رسید کیا برای اولین حضورش در بازار خودروهای لوکس در آمریکا فکر همه جا را کرده بود. اما وقتی برای اولین بار نام این خودرو در مطبوعات پخش شد کیا متوجه گافی بزرگ در نام گذاری این خودرو شد.
کی۹۰۰ در بازار کره به نام کوریس فروخته می‌شود. کیا تصمیم گرفت این خودرو را با نام کی ۹ به بازار آمریکای شمالی معرفی کند، غافل از اینکه در انگلیسی تلفظ نام «کی ناین» با کلمه Canine هم آوا است که در جانورشناسی به سگ‌سانان و در فرهنگ عامه به سگ‌‌مانند ترجمه می‌شود. کیا برای پرهیز از این تشابه آوایی حالا دو صفر به نام ماشین اضافه کرده است و امیدوار است این گاف بر شهرت مدل لوکسش تاثیر زیادی نگذاشته باشد.