به نظر میرسد هنوز در ایتالیا برای یک خودروساز اسپرت دیگر جا هست. دیروز کارخانه‌ای به نام پیوریتالیا، عکس‌هایی از یک مدل اسپرت به نام ۴۲۷ منتشر کرد که قصد دارد آن را به طور سفارشی و به طور محدود به بازار عرضه کند.
طراحی این ماشین دو سال پیش توسط فابیو فرانته آغاز شد. او ۴۲۷ را با الهام از شلبی کبرا طراحی کرده است. پائولو پارنته، بنیانگذار کارخانه پیوریتالیا می‌گوید دلیلی که این ماشین ساخته شده این است که ماشینی شبیه به آن در بازار وجود ندارد.برای ۴۲۷ یک موتور هشت سیلندر پنج لیتری فورد بر روی یک شاسی آلومینومی در نظر گرفته شده که ۴۴۵ اسب بخار قدرت دارد. با سفارش یک سوپرشارژر می‌توان قدرت موتور را به ۶۰۵ اسب بخار افزایش داد.

سفارش و دست ساز

نیروی موتور از طریق یک جعبه دنده شش سرعته دستی به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. پیوریتالیا اطلاعاتی درباره عمل‌کرد ماشین منتشر نکرده است اما با توجه به وزن حدود ۱۱۰۰ کیلوگرمی آن شتاب و سرعتش باید عالی باشد.

پیوریتالیا ادعا می‌کند که تنها موتور الکتریکی که در ماشین استفاده شده برف‌پاک‌کن‌ها را حرکت می‌دهد. معلوم نیست منظور این کارخانه از این حرف چیست چون در این صورت یا در این ماشین نباید خبری از سیستم صوتی، نه فرمان الکتریکی یا کولر و بخاری باشد و یا این حرف برای فاصله گرفتن از مد روز جهان برای ساختن خودروهای سوپراسپرت الکتریکی و پررنگ‌کردن موتور هشت سیلندر این ماشین زده شده است.

سوپراسپرت ساز جدید ایتالیا که دفتر مرکزی‌اش در ناپل است می‌گوید این خودرو را به طور سفارشی و مطابق با نیاز هر مشتری با دست ساخته خواهد شد. هنوز  قیمت و زمان عرضه این مدل به بازار مشخص نشده است.