مدیران ب ام و با ساخت نسل جدیدی از مدل M1، سوپرکار افسانه‌ای این کارخانه، موافقت کرده‌اند و این مدل در سال ۲۰۱۶ به بازار خواهد آمد. 
M1 اصلی با کمک لامبورگینی و بین سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۱ ساخته شد و به سرعت به یک خودروی کلکسیونی باارزش تبدیل شد. تنها ۴۶۰ دستگاه از این ماشین ساخته شد و ب ام و هرگز ماشینی شبیه به آن نساخت. اما اکنون که مرسدس بنز با مدل SLS و آئودی با نمونه‌های تقویت شده R8 اعتبار خوبی در بازار سوپراسپرت‌ها به دست آورده، ب ام و هم به فکر عرضه یک خودروی سوپراسپرت افتاده است. 

اما ساخت جانشینی برای M1 کار ساده‌ای نیست. ب ام و هنوز به طور رسمی اطلاعاتی درباره این ماشین منتشر نکرده است، اما این کارخانه در سال ۲۰۰۸ به مناسبت سی‌امین سال ساخت M1 کانسپتی ساخت که به احتمال زیاد در ساخت مدل جدید بسیار به آن رجوع خواهد کرد. 
این کانسپت که با ارتفاع کوتاه و پهن و چراغ‌های باریک بسیار به M1 دهه هفتاد شبیه است زیر نظر کریس بنگل، مدیر  پیشین طراحی ب ام و ساخته شد.  

در ساخت این خودرو از آلومینیوم و فیبرکربن استفاده خواهد شد و قرار است بعد از عرضه مدل کوپه، یک مدل کابریو هم با تمرکز بر بازار آمریکا از این خودرو ساخته شود. براساس شایعات غیررسمی وزن این خودرو  ۱۲۵۰ کیلوگرم خواهد بود که ۲۰۰ کیلو از ۹۱۱ کاررا اس و ۱۸۵ کیلو از مک‌لارن MP4-12C سبک‌تر است. 
احتمالی که درباره موتور ماشین داده شده، یک موتور هشت سیلندر چهار لیتری با دو توربو است که ۶۰۰ اسب بخار نیرو دارد و به یک جعبه دنده هشت یا ۹ سرعته با کلاچ دوآل وصل می‌شود. 

یکی از مدیران ب ام و درباره این ماشین به مجله کار گفته است: « درصورت توافق مدیران، یک مدل کامل با کمترین استتار در سال ۲۰۱۴ به نمایش گذاشته می‌شود و مدل اصلی دو سال بعد به بازار خواهد آمد. این ماشین از بوگاتی ویرون سریعتر و از آریل اتم، پرشتاب‌تر نخواهد بود، اما بدون شک هندلینگ (فرمان‌گیری) و عمل‌کرد آن چشم‌ها را خیره خواهد کرد.»
منابع داخل کارخانه از ماشینی با حداکثر سرعت ۳۳۰ کیلومتر در ساعت، شتاب صفر تا صد کیلومتر سه ثانیه‌ای و با قیمتی بیش از ۳۰۰ هزاردلار صحبت می‌کنند.