لوکا دی مونتزمولو، مدیر پیشین فراری می‌گوید از رفتار مدیریت فیات با او هنگام استعفایش دلگیر است و رفتنش به خاطر نتایج ضعیف تیم فرمول یک فراری نبوده است.

او در مصاحبه‌ای تلویزیونی با شبکه رای ایتالیا در پاسخ به این ایده که نتایج ضعیف در این فصل از مسابقات فرمول یک منجر به استعفایش شد گفت « فراموش نکنید از سال ۱۹۹۹ ما در پانزده سال چهارده بار قهرمان شدیم.»

او گفت «خوشبختانه یا بدبختانه ورزش مقوله‌ای قابل پیش‌بینی نیست و در فرمول یک دور موفقیت تیم‌ها چند سال طول میکشد. دوره ما بسیار طولانی بود.»

«در سالهای اخیر ما بیشتر مسابقه‌ها را میبردیم. در سال ۲۰۰۸، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ ما قهرمانی را در مسابقه آخر واگذار کردیم. از همه بدتر سال ۲۰۱۲ بود اما ورزش همین است.»

«رنو بعد از ما دو سال روی دور قهرمانی بود و بعد ردبول روی دور افتاد و این دوره برای ردبول در حال پایان است و دوره مرسدس آغاز شده است.»

این مدیر ۶۷ ساله که اکنون جای خود را به سرجیو مارکیونه داده است گفت فراری با سرمایه‌گذاری زیاد در حال آغاز دور تازه‌ای از موفقیت در بالاترین سطح مسابقات اتومبلیرانی در جهان است.

آقا منتزمولو همچنین گفت از برخوردی که با او بعد از استعفا شد ناراحت است. او گفت «من همیشه رابطه خوبی با خانواده آنیه‌لی (مالک فیات) داشتم. فکر می‌کنم وقتی در سال ۲۰۰۴ و در بدترین شرایط مدیریت فیات را پذیرفتم کار مهمی انجام داده‌ام. دستکم توقع داشتم از من یک تشکر خشک و خالی شود.»

«پنهان نمیکنم که خیلی از این وضعیت خوشحال نیستم. اما زندگی همین است و حرف آخر را کسی می‌زند که مالک کارخانه است.»

او در این مصاحبه شرح داد که رفتنش از فراری به عرضه سهام گروه خودروسازی فیات-کرایسلر در بورس نیویورک مربوط بود.

«همه چیز در ارتباط با عرضه سهام فیات-کرایسلر در بورس نیویورک کمی با عجله رخ داد. لازم بود فراری هم بخشی از این ماجرا باشد و فکر کنم همین هم باعث شد رفتن من سریعتر شود.»