تحویل نسل جدید مدل چهار در «اسمارت فورفور» به خریداران اروپایی از یک ماه دیگر آغاز می‌شود. همزمان کارخانه دیار خودرو مونتاژ آزمایشی خودرویی را به نام سابرینا در ایران آغاز کرده که براساس نسل پیشین این ماشین ساخته شده است.

فورفور برای رسیدن به ایران سفری طولانی داشته و در این سفر کاملا متحول شده است. اسمارت که بخشی از گروه دایملر بنز است، در پی موفقیت مدل کوچک شهری «فورتو»، ده سال پیش «فورفور» را براساس میتسوبیشی کلت به بازار عرضه کرد. فورفور برخلاف برادر کوچکش، که بازاری تقریبا بی رقیب داشت، برای موفقیت در بازار سوپرمینی باید با رقیبان قدری دست و پنجه نرم می‌کرد.

اما قیمت ماشین نسبت به رقیبانش گران بود و توانایی‌های فنی و راحتی رانندگی با آن نتوانست حتی با خواهرخوانده‌اش، میتسوبیشی کلت رقابت کند. در نهایت تولید آن بعد از فروش تنها ۱۳۳ هزار دستگاه بعد از دوسال متوقف شد.

این پایان راه برای اسمارت فورفور نبود. در سال ۲۰۱۲ شرکت بایک، شریک مرسدس بنز در چین با استفاده از رابطه خوبش با کارخانه آلمانی پلتفرم فورفور را از بنز گرفت و خودرویی به نام سری ائی بر روی آن ساخت.

طراحان چینی این خودرو را آنقدر شبیه به مرسدس کلاس بی طراحی کردند که باعث اعتراض بنز شد. شباهت به قدری است که خریداران می‌توانند با نصب یک جلوپنجره تقلبی و چند آرم کارخانه آلمانی، ماشین خود را شبیه به بنز کلاس B کنند.

بایک با توجه به علاقه خریداران چینی به ماشین سدان، مدل صندوق‌دار سری ائی را هم پارسال به بازار عرضه کرد.

سری ائی با دو موتور ۱۳۰۰ سی‌سی ۱۰۰ اسب بخاری و ۱۵۰۰ سی‌سی ۱۱۳ اسب بخاری عرضه می‌شود. هر دو موتور ساخت میتسوبیشی و با استاندارد یورو ۴ است. اگرچه دیار خودرو در وبسایت خود استاندارد آلایندگی موتور را «یورو ۵» اعلام کرده است!

طول مدل هچ‌بک ۳۹۹۸ میلی‌متر، عرضش ۱۷۲۰ میلی‌متر و ارتفاع آن ۱۵۰۳‌ میلی‌متر است. فاصله بین دو محور ماشین ۲۵۰۰ میلی‌متر و وزن خودرو هم ۱۰۹۰ کیلوگرم است. 

دیار خودرو که کارخانه‌اش در گلپایگان در استان اصفهان است، می‌گوید مدلی که در ایران خواهد ساخت با موتور قوی‌تر و دنده چهار سرعته اتوماتیک است. مصرف سوخت این موتور ۷.۱ لیتر در هر صد کیلومتر است.

ابوطالب کیایی‌ها، یکی از مدیران دیار خودرو به خبرگزاری مهر گفته سابرینا با کیسه هوا برای راننده و سرنشین جلو، تهویه مطبوع، سانروف برقی، سنسور باران، سنسور دنده عقب، نمایشگر ال‌سی‌دی با ورودی AUX و USB، راهیاب ماهواره‌ای GPS، شیشه‌ و آینه برقی و قفل مرکزی و سیستم ضد سرقت مجهز است.

بهمن ماه گذشته این شرکت در آگهی پیش‌فروش این خودرو قیمتش را ۵۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام  کرد، اما معلوم نیست آیا مدلهای جدید هم به همین قیمت فروخته شود. گرانترین مدل سدان بایک سری ائی در چین ۸۷ هزار و ۸۰۰ یوان یعنی حدود ۴۵ میلیون تومان است.

به گفته آقای کیایی‌ها تولید انبوه خودرو «به زودی» آغاز می‌شود. تجربه نشان داده که کلمه «به زودی» در تقویم خودروسازان ایران معنی دیگری به جز آینده نزدیک دارد.