یک روز مانده به آغاز نمایشگاه خودروی ژنو و رونمایی رسمی از جدیدترین مدل آستون مارتین، عکسهایی از این خودرو لو رفت. اولین عکس از آستون مارتین دی بی ۱۱ بدون استتار، یک ماه پیش به رسانه‌ها درز کرده بود اما تصاویری که وبسایت آمریکایی «کار اسکوپز» منتشر کرده، خودرو را از زاویه‌های مختلف و با کیفیتی بهتر نشان می‌دهد.

ظاهر دی بی ۱۱ از کانسپت‌های دی بی اکس و سی سی ۱۰۰ که این کارخانه در یکی دو سال اخیر نمایش داده الهام گرفته است. طراحان تلاش کرده‌اند برای راضی نگه داشتن مشتریان سنتی خصوصیت‌های آشنای آستون مارتین را حفظ کنند و همزمان با ایجاد تغییراتی، مشتریان جدید را هم به سوی خود جلب کنند.

آستون مارتین دی بی ۱۱

موتوری که این خودرو ابتدا با آن فروخته می‌شود دوازده سیلندر ۵.۲ لیتری است و ۶۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. آستون مارتین برای کاهش تولید دی اکسید کربن این موتور را با سیستم توربو عرضه می‌کند. جزییات فنی هنوز به طور رسمی تایید نشده اما گفته می‌شود دی بی ۱۱ قوی ترین مدل آستون مارتین خواهد بود.

بعدا قرار است آستون مارتین، دی بی ۱۱ را با موتور هشت سیلندری که از ای ام جی گرفته می‌شود هم مجهز کند. این موتور احتمالا موتور چهار لیتری کارخانه آلمانی است که بین ۴۵۶ تا ۴۰۲ اسب بخار قدرت دارد.

آستون مارتین دی بی ۱۱

شاسی دی بی ۱۱ کاملا جدید است. ابتدا قرار بود آستون مارتین با توجه به ارتباطش با دایملر، از شاسی «ای‌ام‌جی جی تی» استفاده کند اما بعدا تصمیم عوض شد و شاسی را در داخل کارخانه ساخته شد.

به احتمال زیاد این شاسی زیربنای مدلهای دیگر کارخانه از جمله نسل جدید «ونتیج» و شاسی بلند «دی بی اکس» آستون مارتین هم خواهد بود. سیستم فنربندی جدید ماشین هم در داخل کارخانه مهندسی شده است.

آستون مارتین دی بی ۱۱

برخلاف دی بی ۹ که تنها با دنده اتوماتیک عرضه می‌شد، خریداران دی بی ۱۱ می‌توانند آن را با دنده شش سرعته دستی یا هشت سرعته اتوماتیک سفارش دهند.

موج جدید خودروهای آستون مارتین با آمدن دی بی ۱۱ آغاز می‌شود. یک سال بعد از عرضه دی بی ۱۱ به بازار، مدل بدون سقف آن عرضه می‌شود و بین سالهای ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ مدل شاسی بلند دی بی اکس خواهد آمد. همزمان آستون مارتین قرار است یک سدان هم به فهرست مدلهایش اضافه کند.