فورد در نمایشگاه امسال فرانکفورت با نمایش کانسپت ایووس، گوشه‌ای از ظاهر نسل بعدی خودروهای خود را نمایش خواهد داد.

خط اصلی مدل های آینده این کارخانه، برداشتی امروزی از فلسفه طراحی کنونی فورد به نام کینه‌تیک است. فورد در سال ۲۰۰۵ براساس ایده کینه‌تیک یا پویا کانسپتی آیوسیس را عرضه کرد که مبنای مدل‌های بسیار زیبایی همچون فورد فیستا شد.

رضایت فورد از ظاهر این خودروها تا حدی بود که فورد تصمیم گرفته است مدل‌های آینده این کارخانه را براساس نسخه‌ روزآمدی از همان فلسفه طراحی بسازد.

فورد آیوسیس – ۲۰۰۵
کانسپت ایووس، الگوی جدید فورد برای این فلسفه طراحی است. یک خودروی جی تی ۲+۲‌ اسپورت با ظاهری باوقارتر و لوکس‌تر از مدل‌های فعلی فورد. فورد می‌گوید مدل‌های آینده این کارخانه ظاهری مشابه خواهند داشت اما همچنان در قیمت با رقبای خود رقابت خواهد کرد.

اولین مدل فورد که براساس این کانسپت ساخته می‌شود قرار است چهار ماه دیگر و احتمالاً در نمایشگاه خودرو دیترویت رونمایی شود.

هنوز معلوم نیست این مدل جدید چیست اما آنچه که مسلم است این مدل یک خودروی دو نفره اسپورت نخواهد بود چون تولید چنین مدلی با فلسفه فورد در ساخت ماشین‌هایی برای همه دنیا جور نیست. همینطور قرار نیست مدل بعدی موستانگ یا وانت F150 هم ظاهری اینچنین داشته باشد، چون این دو مدل در بازار آمریکا به فروش می‌رسد و باز هم تابع سیاست ساخت ماشین جهانی این شرکت نیست.

چهار در کانسپت ایووس رو به بالا باز می‌شود و اندازه‌اش نزدیک به فورد فوکوس است. در حالی که  طراحان خودرو در سال‌های اخیر به چراغ‌های بزرگ علاقه‌مند بودند، چراغ های جلو و عقب این فورد باریک است که علاقه فورد به بازگشت به چراغ های باریک را نشان می‌دهد.

این کانسپت توسط مرکز طراحی فورد در شهر کلن آلمان تنها برای نمایش در نمایشگاه خودرو فرانکفورت طراحی و ساخته شده است. اما فورد می‌گوید همه ۱۱۵۰ طراح این شرکت در هشت مرکز طراحی فورد در سراسر جهان در ساخت این ماشین نقش داشتند.

در داخل خودرو هم اگرچه هم قطعات به رسم خودروهای کانسپت، بیشتر ایده است تا واقعیت اما می‌توان نشانه‌هایی از جمله نمایشگر‌های دیجیتال این خودرو را دید که در مدل‌های آینده این کارخانه استفاده خواهد شد.

قوای محرکه ایووس هایبرید است و باتری‌هایش با اتصال به برق به طور مستقیم هم شارژ می‌شود. نمونه مشابهی از این سیستم در نسل بعدی فورد C-Max انرژی استفاده خواهد شد. این قوای محرکه از یک موتور دو لیتری و یک موتور الکتریکی با باتری‌های با ولتاژ بالای لیتیوم-یون تشکیل شده است. فورد درباره میزان قدرت این موتورها اطلاعاتی منتشر نکرده است اما انتظار می‌رود شتاب ماشین زیر شش ثانیه و قدرت موتور‌هایش بیشتر از سیصد اسب بخار باشد.