نسل جدید مرسدس بنز کلاس C برای فاصله گرفتن از سدان کلاس A این کارخانه شیک‌تر، بزرگتر و با امکانات بیشتر ساخته خواهد شد. چهارمین نسل از پرفروش‌ترین مدل مرسدس بنز قرار است حدود دو هفته دیگر در نمایشگاه دیترویت رونمایی و از بهار آینده به بازار عرضه شود. 
ظاهر ماشین با توجه به فلسفه جدید مرسدس بنز که نامش Sensual Purity یا «خلوص حسی» است طراحی شده است. در نگاه اول می‌توان آن را نمونه کوچکتری از کلاس اس توصیف کرد اما با نگاهی دقیقتر شباهت‌هایی هم با کلاس ائی و کلاس ای در آن دیده می‌شود. بالاتر بردن خط روی در حس اسپرت‌تری به ماشین داده است و اضافه شدن خط دوم در پایین خودرو آن را عضلانی‌تر از مدل پیشین نشان می‌دهد. 

برخلاف نسل کنونی مدل سی، طراحان در مدل جدید از خطوط تیز پرهیز کرده‌اند و می‌گویند مدل‌های دهه بیست و سی مرسدس بنز الهام بخش آنها در طراحی ماشین بوده است. نتیجه کار با این حال خودروی با ظاهر مدرن است که هدفش جلب خریداران جوان‌تر به مارک مرسدس بنز است. 
کلاس سی جدید بر روی پلتفرم جدید مرسدس بنز به نام MRA (Mercedes Rear-drive Architecture) ساخته می‌شود. از این پلتفرم قرار است به جز کلاس سی در مدل‌های دیگر مرسدس بنز نیز استفاده شود. کلاس سی علاوه بر مدل سدان و استیشن در فرم کوپه و احتمالا برای اولین بار کابریوله (دو در بدون سقف) هم به بازار عرضه خواهد شد. 

طول مدل سدان ۴۶۸۶ میلی‌متر، عرضش ۱۸۲۰ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۴۴۲ میلی‌متر است. به این ترتیب طول و عرض ماشین به ترتیب ۹۵ میلی‌متر و ۴۰ میلی‌متر از مدل فعلی بیشتر شده و ارتفاعش ۵ میلی‌متر کمتر شده است. فاصله بین دو محور ماشین هم با ۸۰ میلی‌متر افزایش به ۲۸۴۰ میلی‌متر رسیده است. این افزایش ابعاد به خاطر عرضه مدل جدید CLA است که بسیار به نسل کنونی کلاس سی نزدیک است. 
نسل جدید مدل سی با توجه به اهمیت کاهش مصرف سوخت و آلایندگی خودرو صد کیلوگرم سبک‌تر شده است. پنجاه درصد ساختار ماشین  ماشین از آلومینیوم ساخته شده و برای اولین بار در این کلاس از خودرو مدلی معرفی شده که کمتر از صد گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند. 
داخل ماشین هم به وضوح از نسل کنونی کلاس سی شیک‌تر است. طراحی آن ترکیبی از تزییات داخلی کلاس A و کلاس S است. تعداد سوییچ‌ها و دکمه‌ها کاهش یافته تا استفاده از آنها راحت‌تر شود و کیفیت مواد هم بهتر شده است. مثل همه مدل‌های جدید مرسدس بنز، مدیریت بخش‌های مختلف خودرو از طریق یک صفحه نمایش هفت اینچی در داشبورد انجام می‌شود که از طریق دسته‌ای که روی کنسول وسط است کنترل می‌شود. می‌شود به جای این دسته یک صفحه لمسی هم سفارش داد که عملکرد آن شبیه به تلفن‌های همراه هوشمند است. 

بیشتر شدن فاصله دو محور خودرو باعث شده فضای پای سرنشینان عقب بیشتر شود. مرسدس بنز برای بازار چین یک مدل مخصوص هم خواهد ساخت که فاصله محور آن بیشتر است و در نتیجه فضا برای سرنشینان عقب بازتر خواهد بود. ظرفیت صندوق عقب هم پنج لیتر از نسل فعلی بیشتر شده و به ۴۸۰ لیتر رسیده است. 
شاسی ماشین طوری طراحی شده سواری خودرو در عین سواری راحت بودن اسپرت‌تر باشد. برای اولین بار در این کلاس از خودرو از فنرهای هوا استفاده شده. در این سیستم تعلیق فنرهای فولادی جای خود را به سیلندرهایی بادی داده است که بنا به وضعیت جاده و طرز رانندگی با تغییر میزان هوا به طور خودکار تنظیم می‌شود. این فنرها را می‌توان در چهار حالت از «راحت» تا «اسپورت +» تنظیم کرد. 
همه موتورهای کلاس سی جدید با استاندارد یورو۶ عرضه می‌شود و به سیستم خاموش شدن خودکار هنگام توقف مجهز است. این باعث می‌شود مصرف سوخت ماشین بیست درصد بهتر شود. 

قوی‌ترین موتور هنگام عرضه به بازار متعلق به مدل C200. موتور چهار سیلندر دو لیتری این مدل ۱۸۴ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. مصرف سوخت این مدل ۵.۳ لیتر در هر صد کیلومتر است و شتاب صفر تا صد آن ۷.۵ ثانیه است. این مدل ۱۲۳ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند. مدل بعدی C180 است که به موتور چهار سیلندر ۱.۶ لیتری مجهز شده که ۱۵۶ اسب بخار نیرو دارد. شتاب این مدل ۸.۲ ثانیه، مصرفش ۵ لیتر و تولید دی اکسید کربن آن ۱۱۶ گرم در هر کیلومتر است. کم مصرف‌ترین مدل C220 BlueTEC است که  موتور ۲.۱ لیتری چهار سیلندر ۱۷۰ اسب بخاری دارد. شتاب این مدل ۸.۱ ثانیه و مصرفش ۴ لیتر در هر صد کیلومتر است و تنها ۱۰۳ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند. 
اندکی بعد از عرضه کلاس سی جدید موتورهای دیگری هم معرفی خواهد شد. از جمله یک موتور توربو دیزل ۱.۶ لیتری که با دو قوای محرکه ۱۱۴ اسب بخاری و ۱۳۵ اسب بخاری که میزان تولید دی اکسید کربن آنها زیر صد گرم خواهد بود. علاوه بر موتورهای چهار سیلندر دیزل و بنزینی دیگر یک موتور شش سیلندر هم به این گروه اضافه خواهد شد و مرسدس بنز در مدل C300 BlueTEC Hybrid این خودرو را با سیستم هیبرید هم عرضه می‌کند. سیستم هیبرید ترکیبی از موتور ۲.۱ لیتری توربو دیزل و موتور الکتریکی است که مصرف سوخت آن به ادعای مرسدس بنز به ۳.۲ لیتر کاهش خواهد یافت. همینطور قرار است در سال ۲۰۱۵ یک سیستم هیبریدی در مدل C350 با ترکیب موتور بنزینی و الکتریکی به بازار عرضه شود. 

برای انتقال قدرت همه این موتورها دو جعبه دنده شش و هفت سرعته اتوماتیک در نظر گرفته شده است. شایعه شده است که در آینده یک جعبه دنده ۹ سرعته هم به این دو اضافه خواهد شد. همه ماشین‌ها به طور استاندارد دیفرانسیل عقب هستند و بعدا سیستم دو دیفرانسیل قابل سفارش خواهد بود. 
اکثر تکنولوژی‌هایی که در کلاس اس مرسدس بنز استفاده شده در کلاس سی نیز در دسترس خواهد بود. از جمله سیستم رانندگی خودکار در سرعت‌های پایین، کنترل حواس راننده، رانندگی خودکار بین دو خط، سیستم‌های کمک هنگام پارک و نمایش اطلاعات خودرو روی شیشه جلو همگی در کلاس سی در دسترس است. 
کلاس سی پرفروشترین مدل مرسدس بنز است. تنها از نسل کنونی آن که در سال ۲۰۰۷ معرفی شد تا کنون دو میلیون و چهارصد هزار دستگاه فروخته شده است. قیمت نسل جدید کمی گرانتر است و از ۳۵ هزار و ۵۵۸ یورو در آلمان شروع می‌شود. اگرچه بخشی از خریداران مرسدس بنز حالا ممکن است مدل CLA را ترجیح دهند ما کارخانه آلمانی امیدوار است کلاس سی همچنان پرفروش باقی بماند.