تا همین اواخر، خودروسازان جینی به ساخت محصولات ارزان و بی کیفیت مشهور بودند که قدرت رقابت با رقیبان خارجی را نداشتند. اما در دو سال گذشته چند خودروساز چینی توانسته‌اند مقداری از سهم خودروسازان جهانی را در بازار چین بگیرند. در حال حاضر سهم خودروسازان چینی از بازار خودرو در این کشور ۴۴.۴ درصد است که شش درصد از سال ۲۰۱۴ بیشتر است.

سه شرکتی که حالا رقابت را به زمین خودروسازان خارجی برده‌اند، جک، سایک و جیلی هستند. مارک‌هایی که این خودروسازان مالکشان هستند در یک سال گذشته شصت درصدافزایش یافته است.

این افزایش فروش وقتی مهمتر می‌شود که بدانیم این شرکت‌ها حالا به جای ارزان‌فروشی در کیفیت با شرکت‌های خارجی رقابت می‌کنند. در حالی که قیمت محصولات اکثر خودروسازان چینی زیر ۷۰ هزار یوان (حدود ده هزار دلار) است، این سه شرکت‌ خودروهایی به بازار فرستاده‌اند که بیشتر از نود هزار یوان فروخته می شود. این محدود قیمتی است که خودروهای خارجی در آن حضور دارند که معمولا ارزان‌ترین مدل خود را بین هشتاد تا صد هزار یوان قیمت‌گذاری می‌کنند.

بهبود کیفیت ساخت خودرو یکی از مهمترین دلایلی است که باعث شده پای خودروسازان چینی به بخش‌های گران‌تر بازار باز شود. موسسه جی دی پاور در گزارش خود از کیفیت خودروسازی در چین این بهبود کیفیت را نشان می‌دهد.

برند ترامپچی که متعلق به شرکت جک است در رده بندی کیفیت خودروسازان در چین در رده ششم است و شرکت ام جی که مالک آن سایک است رتبه هجدهم را دارد. این رتبه از خودروهایی که فولکس‌واگن با همکاری سایک می‌سازد بالاتر است.

تصمیم دولت برای افزایش مالیات بر فروش خودروهای با حجم موتور بالای ۱۶۰۰ سی سی یک جنگ قیمت در بازار به پا کرد. با اینکه همه خودروسازان داخلی با هدف افزایش فروش قیمت‌هایشان را کم کردند، جیلی اعلام کرد حاضر نیست در این نبرد قیمت شرکت کند. این شرکت می‌‌گوید با چهار مدل جدیدی که امسال به بازار عرضه می‌کند فروشش سی درصد بیشتر خواهد شد و نیازی ندارد برای افزایش فروش به مشتریانش تخفیف بدهد.

پیش‌بینی جیلی ممکن است درست از آب در بیاید. هم جیلی و هم شرکت گریت وال (بزرگ‌ترین تولید کننده خودروهای شاسی بلند در چین) پارسال برندهای لوکس جدید ایجاد کردند. امسال جیلی اولین محصول لوکس خود را با نام «لینک اند کو» به بازار عرضه می‌کند. محصولات لینک اند کو بر روی پلتفرمی سوار می‌شود که جیلی با همکاری زیرمجموعه سوئدی خود، ولوو طراحی کرده است.

همزمان گریت والمی‌خواهد سه مدل شاسی‌بلند با مارک «وی» (Wey) به بازار عرضه کند. برندی که با الهام از نام موسس شرکت «وی جیان جان» انتخاب شده است. گریت وال برای افزایش کیفیت این محصولات جدید با قطعه‌سازان بین‌المللی کار می‌کند.

هم لینک و هم وی قرار است با محصولات خارجی رقابت کنند. خودروسازان لوکس خارجی ده درصد بازار چین را در اختیار دارند. نود درصد بقیه به طور مساوی بین خودروسازان چینی و رقیبان خارجی تقسیم شده است. هدف برندهای جدید چینی حمله به ۴۵ درصدی از بازار است که در اختیار ندارند.

این اولین بار است که خودروسازان چینی پنجه در پنجه رقیبان خارجی خود می‌اندازند. هنوز معلوم نیست آیا خودروسازان خارجی این رقابت را چقدر جدی می‌گیرند و چطور می‌خواهند به آن واکنش نشان دهند.

نوشته: یانگ جیان برای نشریه اتوموتیو