ششمین نمایشگاه خودرو کرمان با حضور ده شرکت خودروسازی و واردکننده دیروز به پایان رسید. با غیبت دو خودروساز اصلی ایران، عرصه برای خودروسازان چینی باز بود تا با رونمایی از چند مدل جدید خود را برای رویارویی با ورود خودروسازان اروپایی به بازار ایران آماده کنند.

تعجبی نداشت که ایران خودرو و سایپا برای نمایش محصولاتشان به کرمان نروند. کرمان مهد خودروسازان خصوصی کشور است که با شرکای چینی با دو خودروساز اصلی ایران در رقابتند. سهم این خودروسازان در برابر سهم ۸۲ درصدی ایران خودرو و سایپا از بازار خودروی ایران ناچیز است، اما همین سهم اندک هم با برداشته شدن تحریم‌ها و ورود خودروسازان اروپایی به ایران تهدید شده است.

سهم خودروسازان و واردکنندگان از بازار خودروی ایران

با توافق این هفته ایران خودرو و پژو تا سال آینده قرار است چهار مدل جدید در محدوده  قیمت ۴۰ تا ۹۰ میلیون تومان به بازار عرضه شود. این محدوده قیمتی است که خودروهای چینی در آن فروش خوبی دارند و حالا سایه سنگین ایران خودرو را احساس می‌کنند.

به جز این گروه از خودروسازان چند وارد کننده هم به کرمان رفته بود. پرشیا خودرو، نماینده ب ام و، نمایشگاه استیلایی، واردکننده میتسوبیشی، اطلس خودرو، نماینده کیا و گلرنگ موتور فامیلی، واردکننده خودروهای هوندا به ایران هم در نمایشگاه حاضر بودند.

شرکت‌های کرمان موتور، خودروسازان راین، کارمانیا و مدیران خودرو هم به عنوان خودروساز در نمایشگاه حاضر بودند. این خودروسازان در منطقه ویژه اقتصادی ارگ بم کارخانه دارند و به گفته محمود سلطانی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان به همراه دیگر صنایع وابسته به خودروسازی هفت هزار نفر کارگر و کارمند دارند. ارتباط این خودروسازان با چین باعث شد تا به نسبت فشار کمتری به این خودروسازان وارد شود و آنها در طول چهار سال گذشته ۱۸۰ هزار دستگاه خودرو تولید کنند. در حالی که به گفته آقای سلطانی تولید خودروسازان در منطقه ارگ در بیست سال پیش از آن تنها سی هزار دستگاه بود.

بی وای دی اس ۶

در نمایشگاه امسال خودروسازان کرمانی از چند محصول جدید رونمایی کردند تا سپاه خود را در برابر اروپایی‌ها تقویت کنند. کارمانیا اعلام کرد که شاسی بلند اس۶ شرکت بی وای دی چین را در ایران مونتاژ خواهد کرد. بی وای دی در ساخت این خودرو به کپی کردن از لکسوس آر اکس متهم است. اس۶ موتور ۲۴۰۰ سی‌سی دارد و در طول نمایشگاه به قیمت ویژه ۹۲ میلیون تومان پیش فروش می‌شد. مهمترین رقیب اس۶ دو هموطنش هایما و تیگو۵ است.

درباره بی وای دی اس ۶ {اینجا} بیشتر بخوانید

فاو دی۶۰

خودروسازان راین هم از یک شاسی‌بلند کوچک به نام دی۶۰ رونمایی کرد. دی۶۰ محصول سل ۲۰۱۴ شرکت چینی FAW است که به موتور ۱.۵ لیتری ۱۰۲ اسب بخاری مجهز است. حداکثر سرعت ماشین با این موتور ۱۶۸ کیلومتر در ساعت و مصرف سوختش ۶.۶ لیتر در هر صد کیلومتر است. موتور این خودرو استاندارد یورو۴ دارد و به گفته خودروسازان راین قیمت آن ۵۶ میلیون تومان خواهد بود.

فاو دی۶۰فاو دی۶۰

طول ماشین ۴۱۷۰ میلی‌متر، عرضش ۱۷۶۵ میلی‌متر، ارتفاعش ۱۶۲۵ میلی‌متر و فاصله بین دو محورش هم ۲۵۵۷ میلی‌متر است و مانند اکثر خودروهای چینی امکانات زیادی به صورت استاندارد در اختیار مشتری می‌گذارد.

کرمان موتور هم علاوه بر نمایش چندباره لیفان ۸۲۰، «جی ای سی» اس۵ اتوماتیک را به نمایش گذاشت و اعلام کرد این خودرو را به طور ویژه با قیمت قطعی ۸۸ میلیون تومان پیش‌فروش می‌کند.

کرمان موتور یک سالی است که از مونتاژ ۸۲۰ خبر می‌دهد اما هنوز خبری از این خودرو در بازار نیست و قیمتی هم برایش اعلام نشده است. با این حال پیش بینی می‌شود این خودرو که لوکس‌ترین مدل لیفان در ایران خواهد بود قیمتی حدود هشتاد میلیون تومان داشته باشد.

مهمترین خودرو در بین واردکنندگان هم ون هوندا اودیسه بود. فامیلی موتور، واردکننده خودروهای هوندا به ایران می‌گوید اودیسه را با موتور ۲.۴ لیتری ۱۷۳ اسب بخاری و در دو تیپ مختلف وارد خواهد کرد. پیش فروش این خودرو از حدود دو هفته دیگر در نمایشگاه خودروی اصفهان آغاز خواهد شد. قیمت ماشین حدود ۲۵۰ میلیون تومان پیش بینی شده است.

هوندا اودیسه