مرسدس بنز در نمایشگاه ژنو اولین مدل روباز کلاس سی خود را رونمایی کرد. این خودرو براساس کلاس سی کوپه ساخته می‌شود و با خودروهایی نظیر آئودی ای۳ کابریوله و ب ام و سری ۴ کانورتبل رقابت خواهد کرد.

ابعاد ماشین با کوپه یکی است و ظاهر ماشین هم چندان تغییر نکرده است. سقف کلاس سی کابریوله پارچه‌ای است و بیست ثانیه طول می‌کشد تا به صورت خودکار باز یا بسته شود. سقف را می‌توان تا سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت باز و بسته کرد و آن را در چهار رنگ قهوه‌ای تیره، آبی تیره یا قرمز تیره سفارش داد. در حالت استاندارد سقف به رنگ سیاه است. بنز می‌گوید سقف ماشین را طوری ایزوله کرده که صدای بیرون را تا حد زیادی کم می‌کند.

داخل خودرو دقیقا شبیه به مدل کوپه است و به جز سوییچ باز و بستن سقف و استفاده از چرمی که گرما را در خود جذب نمی‌کند، فرق دیگری با مدل سقف دار ندارد. صندلی‌های جلو هم به سیستم «ایر اسکارف» بنز مجهز شده است که سر سرنشینان را هنگامی که سقف باز است گرم نگه می‌دارد.

مرسدس بنز کلاس سی کابریوله

سیستم «ایر کپ» بنز هم باعث می‌شود باد از روی سر سرنشینان عبور کند و موهای آنها را به هم نریزد. تهویه مطبوع خودرو هم به صورت هوشمند خود را با سقف بسته یا باز تطبیق می‌دهد. در حالتی که سقف بسته باشد این سیستم به صورت معمول کار خود را انجام می‌دهد اما وقتی سقف باز است، تهویه مطبوع خود را با وضعیت هوا تطبیق می‌دهد. مثلا باد گرم بیشتر به سمت سر راننده و فرمان می‌فرستد.

کلاس سی کابریوله را می‌توان با شش موتور بنزینی و دو موتور دیزل سفارش داد. این موتورها بین ۱۵۶ تا ۳۷۸ اسب بخار قدرت دارند. قوی‌ترین مدل سی۴۳ ای ام جی است که موتور شش سیلندر سه لیتری توربو دارد. نیروی موتور۳۷۶ اسب بخاری این مدل از طریق جعبه دنده ۹ سرعته اتوماتیک ۹G-Tronic مرسدس بنز به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. شتاب صفر تا صد کیلومتر خودرو ۴.۸ ثانیه است و حداکثر سرعتش به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. مصرف سوخت این مدل ۸.۴ لیتر در هر صد کیلومتر است و ۱۹۴ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند.

مرسدس بنز کلاس سی کابریوله

ضعیف‌ترین موتور در مدل سی۱۸۰ به کار گرفته شده که چهار سیلندر بنزینی با حجم ۱.۶ لیتر است. این موتور ۱۵۶ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و مصرف سوختش شش لیتر در هر صد کیلومتر است. شتاب ماشین ۸.۹ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۲۲ کیلومتر در ساعت است.

کم مصرف‌ترین موتور هم مدل سی ۲۲۰ دیزل است که تنها ۴.۵ لیتر در هر صد کیلومتر سوخت مصرف می‌کند. قدرت موتور دو لیتری چهار سیلندر این خودرو ۱۷۰ اسب بخار است. شتاب ماشین ۸.۳ ثانیه و حداکثر سرعتش هم ۲۳۱ کیلومتر در ساعت است. این خودرو تنها ۱۱۶ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند.

همه موتورها را می‌توان با دنده اتوماتیک ۹ سرعته اتوماتیک سفارش داد. رانندگان همچنین میتوانند سیستم «داینامیک سلکت» را سفارش دهند که با آن می‌توان تعویض دنده را در پنج حالت مختلف تنظیم کرد.

عرضه کلاس سی کابریوله از تابستان امسال آغاز می‌شود و به احتمال زیاد تا پایان سال ۲۰۱۶، ای ام جی مدل سی۶۳ از این خودرو را با موتور هشت سیلندر چهار لیتری به بازار عرضه خواهد کرد.