کادیلاک در حاشیه جشنواره خودروهای کلاسیک پبل‌بیچ در کالیفرنیا، چهره آینده مدلهای خود را در قالب کانسپت «اسکالا» رونمایی کرد. خودروساز لوکس آمریکایی همچنین با این کانسپت خبر از بازگشتش به بازار سدان‌های بزرگ لوکس خبر داد.

برخلاف کانسپت‌هایی که معمولا هر سال در پبل‌بیچ رونمایی می‌شود، این کانسپت کادیلاک فقط برای نمایش نیست و قرار است به خط تولید برسد. سدان چهار در «اسکالا» پایان بخش سه‌گانه‌ای است که با کانسپت «سی‌ال» در سال ۲۰۱۱ آغاز شد و قسمت دومش در سال ۲۰۱۳ و با کانسپت «المیراج» در همین جشنواره رونمایی شد.

در آخرین بخش از این سه گانه، طراحان کادیلاک به چهره نهایی مدلهای جدید این کارخان از همیشه نزدیک‌تر شده‌اند.

مانند مرسدس-بنز و ب ام و، کادیلاک هم در مدلهای آینده خود به چراغهای باریک‌تر رو خواهد آورد. چراغهای باریکی که به جلوپنجره بزرگ خودرو وصل می‌شود و چراغهای ال‌ائی‌دی روز خودرو که برخی آن را به اشک تشبیه کرده‌اند حالا دور و زیر سپر را گرفته است.

Cadillac-Escala-Concept-Exterior-005

دو شخصیت زیر یک سقف

کاپوت عضلانی خودرو در کنار خطوط صاف کشیده در کنار این کانسپت ترکیبی از لوکس بودن و اسپرت بودن را نمایش می‌دهد و ستون عقب، برخلاف مدلهای کنونی که خطوطی تیز دارد با انحنا به صندوق عقب وصل شده است. شاید این بخش هم نشانه‌ای از تولید یک کوپه چهار در مانند مرسدس-بنز سی‌ال‌اس باشد.

اندرو اسمیت، مدیر طراحی کادیلاک می‌گوید به طراحان کادیلاک گفته ماشینی طراحی کنند که بخواهند با تمام وجود هم در صندلی راننده و هم در صندلی عقب بنشینند.

به همین دلیل داخل خودرو هم با دو شخصیت متفاوت طراحی شده است. تکنولوژی‌های مدرن در قالب نمایشگرهای منحنی در برابر راننده و سرنشین کناری قرار گرفته است. اما در عقب بر آسایش سرنشینان تمرکز شده است.

Cadillac-Escala-Concept-Interior-024

موتور جدید

سیستم کاملا جدیدی از کنترل بخش‌های مختلف ماشین با استفاده از صدا هم در این کانسپت نمایش داده شده که در آینده نزدیک در محصولات کادیلاک دیده خواهد شد.

کانسپت بر روی شاسی مدل سی‌تی‌۶ کادیلاک ساخته شده است. اما از آن بزرگ‌تر است. از نظر فنی هم این کانسپت دیفرانسیل عقب تا حد زیادی از سی‌تی‌ ۶ وام گرفته است. اما کادیلاک می‌گوید موتور ۴.۲ لیتری هشت سیلندر آن جدید است از سیستم‌های صرفه‌جویی سوختی استفاده می‌کند که در آینده در محصولات کادیلاک به کار گرفته خواهد شد.

جان دی نیشان، مدیر کادیلاک هنگام رونمایی اسکالا گفت این خودرو «با در نظر گرفتن روندی که بازار سدان‌های لوکس بزرگ طی می‌کند، به طور بالقوه محصول جدید ما خواهد بود.»

کادیلاک درباره جزییات فنی بیشتر و زمانی که مدل جدید به بازار خواهد آمد سکوت کرده است و احتمالا باید در نمایشگاه‌های خودروی پاییز و زمستان امسال بیشتر درباره آن بدانیم.