فولکس واگن شصت و یک سال پیش در همین روزها مدل کارمان-گیا را در «هتل کاسینو» در وستفالیا در آلمان رونمایی کرد.

فولکس‌واگن در دهه پنجاه توانسته بود با دو مدل بیتل ومیکرو‌باس موقعیت خود در بازار اروپا را محکم کند. کارمان-گیا با ظاهری اسپرت‌ بهترین مدل برای تکمیل این دو خودرو بود تا با ظاهر متفاوت و قیمت مناسبش، خریداران بیشتری را به نمایندگی‌ها بکشاند.

تولید کارمان-گیا از سال ۱۹۵۵ شروع شد و یک سال بعد به بازار آمریکا عرضه شد. ساخت این خودرو ایده «ویلهلم کارمان» بود. او از سال ۱۹۴۹ در کارخانه‌اش مدل بیتل را برای فولکس‌واگن می‌ساخت، در اوایل سال ۱۹۵۳ از لوئیجی سگره، طراح ایتالیایی استودیوی «کارزوریا گیا» خواست ایده‌اش را به واقعیت تبدیل کند. ابتدا حتی فولکس‌واگن هم از این پروژه خبر نداشت.

فولکس‌واگن در آن زمان تنها خودروسازی نبود که چشم به بازار خودروهایی با ظاهر اسپرت داشت. شورلت به تازگی مدل کوروت را ساخته بود. فورد با مدل تاندربرد، توجه زیادی به خود جلب کرده بود و کرایسلر هم که نمی‌خواست از قافله عقب بماند به کارزوریا گیا سفارش یک خودروی اسپرت داده بود. اما مدیران کرایسلر در نهایت هیچکدام از طرح‌های استودیوی ایتالیایی را نپسندیدند و این طرح‌ها به خط تولید نرسید.

 

فولکس واگن کارمان گیا

فولکس واگن کارمان گیا

از کرایسلر تا فولکس‌واگن

گیا در نهایت یکی از طرح‌هایی را که برای کرایسلر کشیده بود با کمی تغییر به کارمان پیشنهاد کرد و آن را دوباره مناسب با شاسی مدل بیتل طراحی کرد.

خطوط ساده و در عین حال شیک خودرو به سرعت مدیران فولکس‌واگن را شیفه خود کرد. موتور ۱۱۹۲ سی‌سی خودرو تنها ۳۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کرد و این خودرو در حقیقت گوسفندی در لباس گرگ بود. در همان زمان ام‌جی‌بی با قیمتی مشابه موتور ۹۵ اسب بخاری داشت و قدرت تریومف اسپیت‌فایر اسب بخاری ماشین چندان قوی نبود اما بازار به کارمان-گیا روی خوش نشان داد و در اولین سال تولید ده هزار دستگاه از این خودرو فروخته شد.

 

فولکس واگن کارمان گیا

فولکس واگن کارمان گیا

فولکس واگن کارمان گیا

فولکس‌واگن در سال ۱۹۵۸ مدل بدون سقف کارمان-گیا را به بازار عرضه کرد و تولید به ۱۸ هزار دستگاه در سال افزایش یافت و در نهایت رکود تولید با ساخت ۳۳ هزار دستگاه شکسته شد.

فولکس‌واگن ۴۵۰ هزار دستگاه کارمان-گیا را بر روی شاسی بیتل ساخت و فروخت. این پروژه که در داخل شرکت با کد تیپ ۱۴ نامگذاری شده بود به یک موفقیت تبدیل شد. اما در طول زمان با افزایش محوبیت بیتل در بازار آمریکا، مدیران فولکس‌واگن تصمیم گرفتند تنها بر بازاریابی برای این مدل تمرکز کنند و در نتیجه تولید کارمان-گیا در سال ۱۹۷۴ متوقف شد.

Karmann-Ghia-06

کلاسیک ماندگار

تا پایان تولید، دو مدل دیگر از کارمان گیا معرفی شد. کارمان گیا تیپ ۳۴ که به کارمان اروپایی مشهور شد و در سال ۱۹۶۷ به بازار عرضه شد و کارمان گیا تی‌ سی یا تیپ ۱۴۵ که در سال ۱۹۷۰ توسط ژرژتو ژرژارو، طراح مشهور استودیوی ایتال دیزاین طراحی شد و در برزیل با موتوری قوی‌تر و به طور محدود طول شد.

کارمان گیا اما از یادها نرفت و اکنون یکی از محبوب‌ترین خودروهای کلاسیک است. در سال ۱۹۹۰ کانسپتی از این خودرو در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شد. سه سال پیش هم دانشجویان طراحی در برزیل در رقابتی ایده خود از مدل جدید کارمان گیا را به نمایش گذاشتند تا با وجود تکذیب مدیران فولکس‌واگن، امید به تولید دوباره این خودرو همچنان زنده باشد.