در یک نظرسنجی که به مناسبت صدمین سال تاسیس این کارخانه برگزار شده بود، شورلت کامارو مدل ۱۹۶۹ به عنوان بهترین ماشینی که شورلت تاکنون ساخته است انتخاب شد. 
نزدیک به ۱۲۵ هزار نفر در این نظرسنجی شرکت کردند و کامارو ۶۹ توانست با کسب بیست و پنج هزار رأی پیش از مدل شه‌ول اس اس ۱۹۷۰، به عنوان بهترین ماشین انتخاب شود. 
در این نظرسنجی مدل‌های دیگری نظیر سه مدل کوروت، مدل جدید کامارو و ولت و همینطور شورلت بلیزر هم حضور داشتند. 
تام پیترز، رئیس بخش طراحی کارخانه شورلت در واکنش به این انتخاب گفت که به نظرش کامارو ۶۹ نه تنها یکی از بهترین ماشین‌های شورلت بلکه یکی از بهترین ماشین‌های تاریخ خودروسازی است.
به نظر این طراح که بیست سال مالک این ماشین بوده است، کامارو نمونه‌ای از طراحی در خودروسازی است که هیچ‌وقت قدیمی نمی‌شود. 
اولین شورلت کامارو در سال ۱۹۶۶ به بازار عرضه شد. جنرال موتورز این خودرو را برای رقابت با فورد موستانگ به بازار عرضه کرد. کامارو اولین خودرویی در تاریخ بود که همزمان در یک کنفرانس خبری از طریق تلفن در چهارده شهر مختلف آمریکا رونمایی شد. 
اولین مدل کامارو اشتراک زیادی با پونتیاک فایربرد داشت. شورلت تا سال ۲۰۰۲، چهار نسل از این ماشین را به بازار عرضه کرد و سپس تولید آن متوقف شد. شورلت در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ دو کانسپت از مدل جدید کامارو نمایش داد و بالاخره در سال در سال ۲۰۰۹ پنجمین نسل از مدل کامارو به بازار عرضه شد. 
شورلت برای سال ۲۰۱۲ مدل ZL1 کامارو را با موتور هشت سیلندر ۵۵۰ اسب بخاری به بازار عرضه خواهد کرد. 

عکس: جنرال موتورز