دی اس، برند لوکس گروه خودروسازی پژو-سیتروئن یک کانسپت اسپرت در نمایشگاه ژنو رونمایی خواهد کرد. نام این کانسپت ائی-تنس است و دی اس می‌گوید بستری برای مدلهای الکتریکی را نمایش می‌دهد که این کارخانه میخواهد در آینده به بازار عرضه کند.

در اطلاعیه دی‌اس به رسانه‌ها ائی-تنس به عنوان یک خودروی جی‌تی معرفی شده است اما تصاویری که از این خودرو ۴.۷۲ متری منتشر شده آن را نزدیک‌تر به یک خودروی اسپرت مثل آئودی آر۸ نشان می‌دهد تا یک جی‌تی.

ائی-تنس بر روی پلتفرمی از جنس فیبرکربن ساخته شده است و موتور الکتریکی‌اش توسط بخش اسپرت دی‌اس در فرانسه ساخته شده است. این بخش مسئول ساخت قوای محرکه و بخش خنک‌کننده ماشین‌های تیم فرمول ائی «دی اس-ویرجین ریسینگ» را هم برعهده داشت. قدرت این موتور ۴۰۲ اسب بخار است. شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعتش هم ۴.۵ ثانیه اعلام شده است.

دی ای ائی-تنس

ائی-تنس در مرکز طراحی گروه پژو-سیتروئن در نزدیکی پاریس طراحی شده است. طراحان دی اس نمادهای مدلهای کنونی دی اس را دستمایه قرار داده‌اند اما به آن اکتفا نکرده‌اند. هدف آنها این بود که شکل خودروهای دی اس را در در آینده نمایش دهد.

از جمله می‌توان به شکل جلوپنجره و چراغ‌ها در جلو و عقب خودرو اشاره کرد که ممکن است در مدلهای بعدی دی اس دیده شود. چراغهای راهنمای عقب ماشین هم الهام گرفته از سیتروئن دی‌اس ۱۹۵۵، در سقف گذاشته شده است.

عکسی از داخل خودرو منتشر شده اما دی اس در اطلاعیه خود نوشته هشتصد ساعت برای طراحی اتاق ائی-تنس وقت صرف شده تا نمونه‌ای از یک خودروی لوکس و شیک یا به گفته دی اس «آوان گارد» باشد.

باتری‌های ماشین لیتیوم-یونی هستند و در کف شاسی یکپارچه ماشین قرار گرفته‌اند. طول ماشین ۴.۷۲ متر، عرضش ۲.۰۸ متر و ارتفاعش ۱.۲۹ متر است. دی اس می‌گوید وزن ماشین ۱۸۰۰ کیلوگرم است و با هر بار شارژ این ماشین می‌تواند تا ۳۱۰ کیلومتر حرکت کند.