کانسپت شاسی بلند آیکون از شرکت ام جی به عنوان بهترین کانسپت نمایشگاه خودرو پکن انتخاب شد. 
آیکون خودرویی شاسی‌ بلند چهارنفره است که توسط تونی ویلیامز، طراح بریتانیایی و تیمش در شرکت صنایع خودروسازی شانگهای یا SAIC، که مالک مارک ام جی است طراحی شده است. 
ام‌جی که تا کنون کانسپت‌هایش بسیار به خودریی که آماده تولید است شبیه بوده، این بار روشی انقلابی‌تر در طراحی کانسپت انتخاب کرده است. این خودرو را می‌توان ترکیبی از مینی و نیسان جوک توصیف کرد. طراحان آیکون می‌گویند این خودرو تحقیقی برای یافتن چهره آینده محصولات این کارخانه است. آن‌ها در طراحی این کانسپت از مدل‌های پیشین ام جی نظیر MGB GT الهام گرفته‌اند که بین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۰  تولید می‌شد و اکنون از خودروهای کلاسیک بریتانیا است. 

SAIC می‌گوید در صورت استقبال از این کانسپت در چین و اروپا، تا دو سال دیگر مدلی بر مبنای آن خواهد ساخت که بدون شک رقیبی جدی برای نیسان جوک خواهد بود. این مدل اکنون بر روی پلتفرم MG5 ساخته شده است. در صورت تولید این ماشین موتور آن چهار سیلندر ۱.۵ لیتری با قدرت ۱۳۵ اسب بخار خواهد بود.
در داخل ماشین چهار سرنشین جای راحتی دارند. دو صندلی عقب را می‌توان خواباند تا جای بار بیشتر شود. آیکون شبیه به مزدا RX8 دو در کوچک برای سرنشینان عقب دارد که رو به عقب خودرو باز می‌شود. 

آیکون در حالی از بین ۷۲ کانسپت حاضر در این نمایشگاه به عنوان بهترین برگزیده می‌شود که دو کانسپت لامبورگینی اوروس و مرسدس بنز CSC  خبرسازترین خودروهای امسال نمایشگاه بودند و تقریباً صفحه اول همه مجله‌ها و خبر اول وب‌سایت‌ها را به خود اختصاص دادند. حتی نشریه آمریکایی اتو ویک که سردبیرانش این خودرو را انتخاب کرده‌اند، در سایت خود این خبر را منتشر نکرده‌اند. 
انتخاب این خودرو را می‌توان از این جهت قابل دفاع دانست که لامبورگینی و مرسدس بنز اگر چه خودروهایی بسیار خبرسازند، اما اولی ظاهری نو ندارد و دومی نمونه صندوق دار کانسپتی از مرسدس بنز است که قبلاً نمایش داده شده است. 
در عین حال انتخاب یک خودروی چینی در نمایشگاه پکن را می‌توان تلاشی تبلیغاتی برای ام جی قلمداد کرد. ام جی می‌خواهد خودروهایش را به بازار اروپا عرضه کند و مطرح شدن نام این کارخانه به این بهانه به موفقیت بیشتر ام جی در بازار بسیار رقابتی قاره سبز کمک خواهد کرد.