کادیلاک در حاشیه نمایشگاه خودروهای کلاسیک که هفته گذشته در پبل بیچ در ایالت کالیفرنیا برگزار شد، از کانسپتی به نام سی‌ال رونمایی کرد تا گوشه‌ای از ایده‌های طراحی خودروهای خود را در سال‌های آینده نشان دهد.

سی‌ال (به زبان فرانسه به معنی آسمان) در مرکز طراحی جنرال موتورز در هالیوود شمالی طراحی شده است و  رانندگی در بزرگراه‌های ساحلی ایالت کالیفرنیا الهام بخش طراحان این خودرو بوده است. این ماشین برای چهار سرنشین طراحی شده و در آن امکاناتی از قبیل جا برای کرم ضد آفتاب، حوله و عینک آفتابی دارد و صندلی‌هایش سرد و گرم می‌شود.

سی‌ال خودروی چهاردر کشیده و بدون سقف است که ستون وسط ندارد و فاصله بین دو محور آن ۱۲۵ اینچ (۳۱۷۵ میلی متر) است. این اندازه حدود سی سانتی‌متر از فاصله بین دو محور مدل CTS این کارخانه بیشتر است و بسیار به مرسدس بنز کلاس S نزدیک است.

کادیلاک از سال ۲۰۰۳ بعد از عرضه کانسپت شانزده و تعطیلی پروژه ساخت یک خودرو براساس این کانسپت، تا کنون در هیچ یک از کانسپت‌هایش ایده ساخت یک خودروی بزرگ را آزمایش نکرده بود. مدتی است که مدیران کادیلاک به این نتیجه رسیده‌اند که این مارک لوکس  برای رقابت با ب ام و سری هفت و مرسدس بنز کلاس S به یک خودروی بزرگ نیاز دارد.

کادیلاک شانزده 

احتمال ساخت یک مدل بزرگ

کانسپت XTS که قرار است براساس آن مدلی برای جایگزینی مدل‌های DTS و STS  ساخته شود هم رقیبی مستقیم برای خودروسازان آلمانی نیست اما این شرکت تا کنون پول کافی برای سرمایه‌گذاری روی مدلی بزرگ‌تر را نداشت.

اما همزمان با رونمایی از سی‌ال، کلی دین، مدیر طراحی کادیلاک تأیید کرده که در این کانسپت علاوه بر نگاهی به مسیر آینده طراحی خودروهای کادیلاک جنبه‌های مختلف ساخت یک خودروی بزرگ هم بررسی شده است.

این ماشین با یک موتور شش سیلندر ۳.۶ لیتری تویین توربو و یک سیستم هایبرید با باتری لیتیوم -یون  حرکت می‌کند. طول ماشین ۵۲۷۰ میلی متر و عرض آن ۱۹۷۰ میلی متر است و در طراحی داخلی آن از چرم، چوب زیتون و آلومینیوم استفاده شده است.

طراحی بدنه این ماشین کار نیک اسمارت است و داخل آن را گل بوزین طراحی کرده است.

«هنر و علم»

از نظر طراحی این کادیلاک گامی دیگر در به روز کردن فلسفه طراحی کادیلاک است که این شرکت آن را «هنر و علم » می‌نامد. این فلسفه مبنای طراحی خودروهای این کارخانه در دهه اول قرن بیست و یکم بود.

کادیلاک که در سال‌های دهه نود با کاهش شدید فروش روبرو شده بود، در یک بازنگری کامل دست به طراحی و ساخت محصولات تازه‌ای زد تا این کمپانی را دوباره به روزهای اوج خود برگرداند.

در آن زمان ساخت برداشتی مدرن از خودروهای کلاسیک مد روز بود. فولکس واگن با مدل بیتل، فورد با مدل موستانگ، کرایسلر با مدل پی تی کروزر و جگوار با مدل‌های S-Type و X-Type نگاهشان به گذشته بود.

اما کادیلاک تصمیم گرفت تا برخلاف این جریان، فلسفه طراحی خود را با نگاه به آینده تعریف کند. نتیجه این تلاش فلسفه «هنر و علم» بود که در ساخت خودرو بر سابقه کادیلاک در عرضه جدیدترین تکنولوژی‌ها تأکید داشت و آن‌ها را با ظاهری بسیار مدرن با خطوط کشیده و سطوح تیز تعریف می‌کرد. نتیجه این فلسفه طراحی کانسپت اییوک بود که در سال ۱۹۹۹ در نمایشگاه دیترویت عرضه شد.

کادیلاک اییوک

تلاشهای ناموفق

کادیلاک این کانسپت را همچنان با همین فلسفه طراحی کرده است ولی این بار به نظر می‌رسد کمی از روح خودروهای این شرکت در دهه هفتاد، موفق‌ترین دهه کادیلاک، به این کانسپت دمیده شده است.
کادیلاک بعد از چند سال تلاش ناموفق در واقعیت بخشیدن به کانسپت‌های خود اکنون اعلام کرده است که می‌خواهد خودرویی با قوای محرکه الکتریکی بر اساس کانسپت کانورج بسازد. کانورج که در سال ۲۰۰۹ معرفی شد یک کوپه زیبا است که اکنون با قوای محرکه‌ای که از شورلت ولت به امانت گرفته می‌شود با نام ٍELR به محصولات کادیلاک اضافه خواهد شد.

این شرکت همچنین در سال ۲۰۱۲ مدلی به نام ATS را برای رقابت در کلاس مرسدس بنز کلاس C و ب ام و سری ۳ به بازار خواهد فرستاد.

هنوز خبری درباره یک مدل بزرگ از طرف کادیلاک اعلام نشده اما با‌عرضه کانسپت سی‌ال و تلاش‌های اخیر کادیلاک برای بازگشت به خط اول سازندگان خودروهای لوکس در جهان، اعلام ساخت چنین خودرویی چندان دور نیست.