مرسدس بنز همزمان با بازگشایی مرکز مهندسی و طراحی‌اش در پکن، از یک کانسپت شاسی بلند کوچک به نام ویژن جی-کد رونمایی کرد. مرسدس می‌گوید این خودرو «امکانات زبان طراحی این کارخانه در تولید محصولات آینده» را نمایش می‌دهد، اما بسیاری معتقدند این کارخانه با جی-کد خود را برای ساخت یک شاسی بلند کوچکتر از GLA آماده می‌کند. خودرویی که با مدلهایی نظیر آئودی Q1 رقابت خواهد کرد. 
این کانسپت توسط مهندسان و طراحان در پکن و با هدایت مستقیم استودیوی مرکزی دایملر در زیندلفینگن ساخته شده است. مرسدس بنز می‌خواهد جای پای خود را در بازار چین محکم کند و چاره را در به کار گیری ایده‌های محلی در محصولات آینده‌اش میبیند. 

جی-کد دوگانه سوز است. قوای محرکه این ماشین از ترکیب یک موتور توربو با سوخت هیدروژن و یک موتور الکتریکی ساخته شده است. تمام بدنه ماشین مانند یک باطری خورشیدی انرژی خورشید را به الکتریسیته برای موتور الکتریکی تبدیل می‌کند. نیروی موتور به هر چهار چرخ منتقل می‌شود و ماشین می‌تواند تنها با نیروی الکتریکی هم حرکت کند. 
طراحان جی-کد می‌گویند از سبک زندگی جوانان در شهرهای خاور دور برای طراحی این خودرو الهام گرفته‌اند. ماشین شاسی بلند است اما خطوط سقف آن شبیه به یک کوپه طراحی شده است. طول ماشین ۴۱۰۰ میلی‌متر است که حدود ۳۱۷ میلی‌متر از مدل GLA کمتر است. عرض ماشین اما از کوچکترین شاسی بلند کنونی بنز ۹۶ میلی‌متر بیشتر است. با این حال به نظر می‌رسد در صورت تولید انبوه این مدل، عرض آن کوچکتر شود. 

از جمله امکاناتی که احتمال دارد در همه مدلهای بنز در آینده دیده شود، بازی با رنگ در جلوپنجره جلو است. جلو پنجره این کانسپت با توجه به شیوه‌ای که موتور در حال کار است به رنگهای آبی، قرمز و بنفش روشن می‌شود و هنگام پارک، ساکن بودن خودرو را با نور آبی کمرنگ نشان می‌دهد. 
داخل خودرو ترکیبی از ابزار آنالوگ و تکنولوژی دیجیتال و بسیار آینده نگرانه طراحی شده است. فرمان ماشین بسیار به فرمان ماشین‌های فرمول یک شبیه است و مانند بالهای پروانه باز می‌شود. ماشین از طریق تلفن همراه روشن می‌شود و به محض روشن شدن پدالها و سیستم نمایش اطلاعات با توجه به تنظیم ذخیره شده توسط راننده در اختیارش قرار میگیرد. صندلی‌ها به سیستم اسکن سه بعدی مجهز شده است که اطلاعات فیزیکی سرنشینان را به طور مداوم بررسی می‌کند. 
مرسدس بنز این کانسپت را در نمایشگاه لس آنجلس به نمایش خواهد گذاشت، اما برای اعلام رسمی درباره تولید این خودرو کمی بیشتر باید صبر کرد.