ولوو عکس‌های کانسپت جدید خود، اکس سی کوپه (XC Coupe) را پیش از رونمایی رسمی آن در نمایشگاه دیترویت منتشر کرده است. این دومین کانسپت از سه کانسپت ولوو از طرح‌های آینده‌اش است و گوشه‌هایی از ظاهر و امکانات نسل بعدی شاسی بلند بزرگ اکس‌سی۹۰ این کارخانه را نمایش می‌دهد که قرار است سال آینده به بازار عرضه شود.

کانسپت اول که یک خودروی کوپه بود پاییز گذشته در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شد. نمای جلوی کانسپت جدید به کانسپتی که در فرانکفورت دیده شد شبیه است اما برای تاکید بر قابلیت‌های خارج از جاده‌اش، کمی زمخت‌تر شده است. ارتفاع ماشین هم بیشتر شده است. بخش پایینی چراغ عقب هم شبیه به مدل کوپه است اما در کانسپت جدید چراغ‌ها در امتداد ستون عقب ماشین به طور عمودی کشیده شده است.

ولوو می‌گوید ماشین را با نگاه به «وسایل ورزشی بسیار مدرن» طراحی کرده و برای این کار از محصولات ورزشی کارخانه POC  الهام گرفته است. این کارخانه سوئدی وسایل ورزشهای مخاطره آمیز را تولید می‌کند.

این کانسپت و همینطور کانسپت کوپه با هدایت توماس اینگلات، مدیر جدید طراحی ولوو ساخته شده است. او در سال ۲۰۱۲ از گروه فولکس‌واگن به ولوو آمد. اینگلات تأثیر مهمی بر طراحی مدل‌های آئودی در دهه نود میلادی داشت و بعد هدایت بخش طراحی اشکودا را برعهده گرفت. آخرین کار او در گروه فولکس‌واگن طراحی مدل اکس‌ال ‌۱ بود.

اینگلات می‌خواهد این کانسپت ها را به عنوان الگویی برای محصولات جدید ولوو استفاده کند. او درباره کانسپت جدیدش می‌گوید «برای تاکید بر کاربردی بودن این ماشین از رنگ نارنجی و لاستیک های مات در آن استفاده کردیم.»ولوو همچنین می‌گوید با این کانسپت امکانات ایمنی جدیدی برای خودروهایش را نیز معرفی خواهد کرد. از جمله آنها سیستم پارک اتوماتیک خودرو، تشخیص عابران پیاده در جاده با سیستم دید در شب و پیشرفته‌ترین سیستم رانندگی بین خطوط جاده است.

با اینکه این کانسپت سه در است بسیار بعید به نظر می‌رسد که ولوو بخواهد مدلی اینچنین برای رقابت با رنج روور ایووک به بازار عرضه کند. هدف از این کانسپت تهیه الگویی برای نسل جدید اکس‌سی۹۰ است که پنج در و با گنجایش هفت سرنشین خواهد بود.

این کانسپت هم مانند کانسپت کوپه بر روی شاسی به نام SPA سوار می‌شود. SPA مخفف Scalable Platform Architecture و ساختاری شبیه به ساختار MQB فولکس واگن است. ولوو آن را طوری ساخته که می‌تواند با تغییرات اندک مدل‌های مختلفش را روی آن بسازد. به این ترتیب هزینه های کارخانه کمتر می‌شود. این ساختار قرار است در سدان و استیشن‌های اس۶۰ و وی۶۰ تا شاسی بلند اکس‌سی۹۰ استفاده شود.

ولوو همچنین هشت موتور بنزینی و دیزل جدید را هم برای خودروهای تازه خود خواهد ساخت که جایگزین موتورهای پنج و شش سیلندر کنونی می‌شود.

ولوو همزمان در حال ساخت یک مدل لوکس بزرگ است. هفته نامه انگلیسی اتوکار خبر داده ولوو در مراحل نهایی طراحی این مدل است که احتمالا نامش اس۹۰ خواهد بود و در سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه می‌شود.

این خودرو با کلاس اس در مرسدس بنز و سری ۷ در ب ام و رقابت دشواری خواهد داشت. سلاح ولوو در این نبرد نگرش سوئدی به طراحی است. سادگی و توجه ویژه به سلامت راننده از مهمترین اصول این نگرش است. برای مثال ولوو تعداد دکمه‌های موجود در مدل‌های جدیدش از جمله اس۹۰ را به شدت کاهش خواهد داد.

در کانسپت کوپه، که در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شد و گوشه‌هایی از طراحی داخلی اس‌۹۰ را نمایش می‌داد، نسبت به مدل کنونی اس۸۰ این کارخانه ۷۵ دکمه کمتر قرار داشت. همچنین ولوو با قراردادن فیلترهایی هوای اتاق را تصفیه می‌کند تا سرنشینان «هوای پاک روستاهای سوئد» را در داخل ماشین‌های ولوو تجربه کنند. موضوعی که در شهرهای آلوده چین به شدت مورد توجه خریداران ولوو قرار می‌گیرد.