فولکس واگن نسل جدید شاسی بلند تورگ را در قالب یک کانسپت در نمایشگاه پکن رونمایی کرد. این کانسپت که نامش تی-پرایم جی‌تی‌ائی است یک موتور هیبرید-الکتریکی دارد و در داخل، امکان کنترل بخش‌هایی از خودرو با حرکت دست را به نمایش گذاشته است.

فولکس‌واگن در تدارک افزایش تعداد شاسی‌بلندهای خود است و می‌خواهد در چند سال آینده چهار شاسی بلند جدید به مدلهای کنونی اضافه کند. تورگ کماکان لوکس‌ترین شاسی بلند کارخانه خواهد بود و به احتمال زیاد سال آینده به بازار عرضه خواهد شد. برای متفاوت کردن تورگ از مدلهای جدیدی که در راه است، فولکس واگن آن را لوکس‌تر و با قدرت بیشتر خواهد ساخت.

نسل بعدی تورگ بر روی پلتفرم مشترک گروه فولکس واگن به نام ام ال بی سوار می‌شود. در حال حاضر آئودی از این پلتفرم برای نسل جدید مدل کیو۷ استفاده کرده و بنتلی آن را مبنای ساخت شاسی بلند خود، بنتایگا، قرار داده است. لامبورگینی هم شاسی بلند اوروس را بر روی مدل کوتاه همین پلتفرم خواهد ساخت و همینطور نسل بعدی پورشه کاین قرار است بر روی پلتفرم ام ال بی ساخته شود.
فولکس واگن تی پرایم

طول کانسپت تی-پرایم ۵۰۶۹ میلی‌متر، عرضش ۲۰۰۰ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۷۰۸ میلی‌متر است. با این ابعاد، کانسپت از نسل کنونی تورگ ۲۶۹ میلی‌متر کشیده‌تر و ۶۰ میلی‌متر پهن‌تر است اما ارتفاعش ۲۰ میلی‌متر کمتر شده است.

نسبت‌بندی‌های کانسپت کم و بیش با نسبت‌های همیشگی فولکس واگن مشابه است. اما جلوپنجره خودرو کاملا جدید است و اشاره به چهره جدید مدلهای شاسی بلند فولکس واگن دارد. پیش از این فولکس‌واگن با مدل فیدون که برای بازار چین ساخته می‌شود، حرکت برای تغییر چهره خود را آغاز کرده بود.

چرخ‌های کانسپت ۲۲ اینچی است و لاستیک‌های ۲۸۵/۴۰ ظاهر خودرو با بسیار اسپرت و نمایشگاهی کرده است.

داخل کانسپت برای چهار نفر طراحی شده است اما مدیران فولکس‌واگن در حاشیه نمایشگاه پکن تایید کردند که خودرویی که به بازار عرضه می‌شود تا هفت نفر در سه ردیف صندلی گنجایش خواهد داشت. بر روی داشبورد نمایشگری با وضوح بالا روبروی فرمان قرار داده شده است و یک نمایشگر پانزده اینچی هم اطلاعات دیگر خودرو را نمایش می‌دهد. این نمایشگر جایگزین کلیدها و سویچ‌های مختلف روی داشبور خواهد شد و علاوه بر لمسی بودن، می‌تواند حرکت دست راننده و سرنشین را تشخیص دهد.

فولکس واگن تی پرایم

فولکس واگن فرمان جدید خود را هم در این کانسپت نمایش داده است. مانند نسل جدید مرسدس-بنز کلاس ائی، بر روی این فرمان هم یک صفحه لمسی قرار داده شده که راننده با حرکت انگشت روی آن می‌تواند بخش‌هایی از خودرو را کنترل کند.

قوای محرکه هیبرید-اکتریکی خودرو ترکیبی از یک موتور بنزینی دو لیتری چهار سیلندر و یک موتور الکتریکی است. این سیستم در حال حاضر بر روی مدلهای گلف جی‌تی‌ائی و پاسات جی‌تی‌ائی عرضه می‌شود. قدرت آن ۳۸۱ اسب بخار است. فولکس‌واگن می‌گوید شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت تی-پرایم شش ثانیه، حداکثر سرعتش ۲۲۴ کیلومتر در ساعت و مصرف سوختش ۲.۷ لیتر در هر صد کیلومتر است.

باتری‌های ماشین با برق خانگی ۲۳۰ ولت هشت ساعته به طور کامل شارژ می‌شود. این زمان در ایستگاه‌های شارژ به دو ساعت و نیم کاهش می‌یابد. به راننده سه انتخاب داده شده است. در حالت «ائی-مود»، خودرو می‌تواند تا پنجاه کیلومتر را تنها با نیروی باتری حرکت کند. در حال هیبرید موتور بنزینی و الکریکی با هم کار می‌کند و بالاخره در حالت جی‌تی‌ائی خودرو از موتور الکتریکی برای تقویت موتور بنزینی استفاده می‌کند تا قدرت و شتاب خودرو حداکثر شود.