اپل و واکسال جزییاتی از کانسپت جدید خود منتشر کرده است که قرار است الگویی برای طراحی مدل‌های آینده این بخش اروپایی جنرال موتورز باشد. 
نام این کانسپت مونزا است و قرار است ۲۱ شهریور در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شود. مونزا هم اندازه مدل اینسیگنیا، سدان سایز متوسط اپل است و به احتمال زیاد نمایشگر ظاهر نسل بعدی این مدل خواهد بود. 
کارل-توماس نیومن، مدیر اجرایی اپل می‌گوید مونزا تجسم برنامه جدید این کارخانه است که «درایو ۲۰۲۲» نام دارد. او در اطلاعیه‌ای که همراه با چند تصویر از کانسپت مونزا منتشر شده گفته است «ما همه اهدافمان را در کانسپت اپل مونزا در کنار هم جمع کرده‌ایم. این خودرو تحقیقی است که نتایج آن بر نسل‌ آینده اپل تأثیری بلند مدت خواهد داشت.»

نیومن ۵۱ ساله مدیر جدید اپل است که پیش از این از مدیران موفق فولکس‌واگن بود. او قصد دارد با اجرای برنامه «درایو ۲۰۲۲» ۲۳ مدل جدید یا به‌ روز شده و ۱۳ موتور جدید به بازار عرضه کند. 
اپل دلیل اصلی ضرر یک میلیارد و هشتصد دلاری جنرال موتورز در اروپا در سال گذشته بود و حالا مدیر جدید می‌گوید با اجرای برنامه «درایو ۲۰۲۲» ضرردهی این کارخانه تا سال ۲۰۱۶ به صفر می‌رسد و در این سال اپل از ۹۰ درصد ظرفیت کارخانه‌هایش استفاده خواهد کرد. 
بار همه این برنامه‌ها از نظر بصری بر دوش کانسپت مونزا است. نامگذاری این کانسپت هم معنی دار است. اپل در سال ۱۹۷۸ با‌عرضه یک کوپه به نام مونزا نام خود را در بین خودروسازان لوکس‌تر قرار داد. مونزا در مقایسه با دیگر مدل‌های اپل کمی گران‌تر اما کیفیت خوبی داشت و  شخصیت تازه‌ای از مارک اپل به مشتریان نشان داد.

اپل در مدل مونزا برای اولین بار یک خودروی تولید انبوه را با داشبورد دیجیتالی عرضه کرد و حالا نیومن می‌گوید کانسپت جدید هم می‌خواهد ماننده مدل دهه هفتاد در ارائه تکنولوژی‌های جدید پیشرو باشد. 
نام این کارخانه آلمانی و خواهر‌خوانده انگلیسی‌اش این روزها بیشتر به خاطر زیان مالی در اخبار برده می‌شود. اپل می‌خواهد با کانسپت جدید این روند را هم تغییر دهد و سابقه قدیمی‌اش در عرضه کانسپت‌های پیشرو در نمایشگاه فرانکفورت را هم به یاد آورد. این کارخانه اولین خودروسازانی در اروپا بود که یک کانپست تحقیقاتی به نام جی‌تی ساخت و آن را در نمایشگاه فرانکفورت در سال ۱۹۶۵ عرضه کرد. عرضه این خودرو باعث شد که دیگر رقبای اروپایی هم به فکر ساخت کانسپت‌ بیفتند.  

به گفته اپل رمز موفقیت این کانسپت ترکیب مهندسی و دقت آلمانی با طراحی و نوآوری برای استفاده روزمره از خودرو است. جزییات بیشتری از تکنولوژی‌های موجود در این کانسپت داده نشده است، اما اپل می‌گوید از جدیدترین تکنولوژی‌ها در این کانسپت رونمایی خواهد کرد. 
اپل می‌گوید برای رسیدن به اهداف خود در برنامه «درایو ۲۰۲۲» علاوه بر تغییر استراتژی خود در بازاریابی، افزایش سهمش از بازار و ورود به بازارهای تازه قصد دارد چهره تازه‌ای از این کمپانی برای خریداران ترسیم کند. برای این کار چه نامی بهتر از مونزا که یک بار دیگر هم در نمایش چهره‌ای تازه از این کارخانه آلمانی موفق بود.